Mobilne myjnie oczyszczą auta z koronawirusa

mat. pras.

W marcu estoński startup wszedł do naszego kraju. Epidemia nim nie zachwieje, lecz raczej napędzi jego biznes. Pracownicy firmy podjadą, umyją i zdezynfekują samochód na parkingu właściciela.

Debiutowanie na nowym rynku właśnie teraz, gdy świat ogarnęła pandemia koronawirusa, mogłoby się wydawać nie najlepszym pomysłem. Ale w przypadku UpStream nie jest to problem. Firma z Estonii, która właśnie ruszyła z działalnością nad Wisłą, może pomóc w walce z wirusem. Przedstawiciele spółki mówią wprost: obecny kryzys mocno nakręca popyt na ich usługi.

CZYTAJ TAKŻE: W walce z wirusem na ratunek przychodzą elektryczne rowery

UpSteam rozwija biznes oparty na mobilnych myjniach samochodowych, działających na wzór Ubera. Martin Kristerson, prezes i założyciel startupu, tłumaczy, że wzrost popytu na usługi na żądanie (on-demand services) jest napędzany obecną sytuacją, w której ludzie zmuszeni są pozostać w domu i zamawiać wszystko, czego potrzebują, za pośrednictwem aplikacji mobilnych. – Zmiana ta miała również pozytywny wpływ na nas – podkreśla.

Obiecujący startup z Estonii świadczy usługi dla posiadaczy samochodów za pomocą mobilnej myjni. Obsługiwana przez przeszkolonych pracowników, myje auta w miejscu ich zaparkowania. – Internet dał nam dostęp do rzeczy, o których wcześniej nie myśleliśmy. Dzięki niemu powstało wiele nowych firm, które dynamicznie zdobywają rynek, dostarczając najbardziej wygodne rozwiązania. Ten fakt odnosi się do każdej branży – mówi Kristerson.

CZYTAJ TAKŻE: Internet jednak nie pomógł, restauracje będą znikać

– Pomagamy firmom w zapewnieniu bezpieczeństwa swoim pracownikom i kierowcom korzystającym ze służbowych samochodów. Obecna sytuacja to nie jest coś, z czym mieliśmy wcześniej do czynienia. Dlatego zdecydowaliśmy się włączyć usługi dezynfekcji aut do naszej standardowej oferty. Zauważyliśmy ogromne zainteresowanie ze strony firm, w których pracownicy nie mogą sobie pozwolić na pracę z domu, ale które chcą, aby osoby te pozostały bezpieczne – dodaje Andrzej Krzysztofowicz, country manager firmy UpSteam Poland. – Mimo obecności na polskim rynku przez krótki czas nasza marka szybko się rozprzestrzenia dzięki rekomendacjom między firmami – kontynuuje.

UpSteam oferuje mycie wewnętrzne wraz z dezynfekcją nawet kluczyków samochodowych.

Spółka z Tallina powstała w 2017 r. Stworzyło ją trzech przyjaciół, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z tą branżą. Zespół szybko rozrósł się do ponad 60 osób. Obsługuje estońską pocztę, Lidla, flotę CityBee czy Avis. Niedawno startup pozyskał z crowdfundingu ponad 1,6 mln euro, w tym m.in. od założycieli obecnej i na naszym rynku firmy przewozowej Bolt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dane klientów morele.net w sieci. Włamywacze spełnili groźbę

Włamywacze odpowiedzialni za kradzież bazy danych serwisu morele.net od wielu tygodni odgrażali się, że ...

Twitter oznaczy posty z fałszywymi informacjami. Nawet te Trumpa

Serwis poinformował, że będzie oznaczać wszystkie tweety zawierające wprowadzające w błąd informacje lub zwykłe ...

Jak zacząć przygodę z elektroniką?

Elektronika to fascynująca dziedzina, która może stanowić nie tylko hobby, ale i sposób na ...

Stranger Things 3 z najlepszą premierą w historii Netfliksa

Trzeci sezon popularnego serialu Stranger Things produkcji Netfliksa już w cztery dni po premierze ...

Komisja Europejska boi się monopolu kryptowaluty Facebooka

Głośno zapowiadana Libra jest obecnie pod lupą Komisji Europejskiej, która bada czy kryptowaluta nie ...

Gry nakręcają rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość

Technologie AR i VR są najczęściej wykorzystywane w branży rozrywki. To wielka nadzieja wartego ...