Najbogatszy człowiek i wizjoner, twórca Space X i Tesli, udzielił w niedzielę w nocy długiego wywiadu za pomocą nowej aplikacji Clubhouse. Mówił o kolonizacji Marsa i implantach mózgu.
Choć ta dostępna była jedynie dla wąskiego grona (5 tys.) użytkowników, to część osób biorących udział w tym ekskluzywnym spotkaniu online udostępniło stream z rozmowy m.in. za pośrednictwem YouTube’a.
CZYTAJ TAKŻE: Elon Musk: Pierwsze miasta na Marsie powstaną za 20 lat
Podczas wywiadu Elon Musk został zapytany o plany kolonizacji Marsa i ku zaskoczeniu słuchaczy podał niezwykle precyzyjny termin lądowania człowieka na Czerwonej Planecie. Według niego staniemy się gatunkiem międzyplanetarnym, a swoją stopę na Marsie postawimy już za pięć i pół roku. To – jak zauważa serwis Cnet – niezwykle ambitny plan. Musk jednak stawia warunki, by ów cel udało się osiągnąć. Według niego w kolejnych latach musi nastąpić szereg technologicznych skoków. Jeśli nastąpi oczekiwany postęp, zaczniemy zasiedlać inne planety. – Mars może stać się samowystarczalną cywilizacją – podkreślił Elon Musk.
Ale na tak zaskakujących twierdzeniach miliarder nie poprzestał. Podczas rozmowy spytano go bowiem o działalność Neuralink, startupu zajmującego się implantami mózgu. Okazuje się, że projekt rozwijany od 2016 r. wkrótce ogłosi przełom. W ciągu miesiąca mają zostać opublikowane bowiem filmy pokazujące, jak dzięki chipowi wszczepionemu w mózg małpy, ta jest w stanie za pomocą myśli sterować grami wideo. Na razie to wciąż początkowy etap badań. Wstępnie koncentruje się on na tym, jak chip może pomóc osobom, które doświadczyły urazów mózgu i kręgosłupa.
CZYTAJ TAKŻE: Elon Musk łączy mózg z komputerem. Pokazał świnię, następni ludzie
– Chcę, żeby było jasne – wczesne zastosowania tego rozwiązania będą tak naprawdę przeznaczone tylko dla osób, które mają poważne uszkodzenie mózgu – zastrzegł Elon Musk.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.