Apka zorganizuje mecz na osiedlowym Orliku

:LocalPlay, aplikacja Kamila (z lewej) i Bartłomieja Hudeckich, może zrewolucjonizować sport. Startup myśli o tokenizacji tej branży. Projektem braci z Limanowej interesują się fundusze z Dubaju i Austrii
LocalPlay

Startup braci Hudeckich z Limanowej zamierza ułatwić aktywność fizyczną po pandemicznym zastoju. Ich platforma łączy graczy i wydarzenia sportowe.

LocalPlay to startup i aplikacja, która może być jednym z impulsów do rozruszania się po lockdownie. Twórcy rozwiązania, skierowanego do fanów uprawiania najróżniejszych dyscyplin, liczą, że zainteresowanie apką wystrzeli (12 lutego przywrócono warunkowo możliwość amatorskiego uprawiania sportu na wolnym powietrzu).

Wśród użytkowników aplikacji jest Michał Wiśniewski, znany wokalista i prezes Polskiej Federacji Pokera.

Z miłości do sportu

Startup LocalPlay powstał z myślą o zachęceniu do ruchu w towarzystwie znajomych. Dzięki platformie na osiedlowym Orliku można szybko zorganizować mecz piłki nożnej – wystarczy kilka kliknięć na ekranie smartfona, by skrzyknąć drużynę. Ale LocalPlay to jednak nie tylko wspólne uprawianie sportu, ale też aplikacja umożliwiająca organizację wydarzeń, wynajem obiektów i rozwijanie sportowej kariery. Skorzystają z niej profesjonaliści, amatorzy, jak i opiekunowie młodych miłośników sportu czy trenerzy i menedżerowie klubów. Apka jest bezpłatna, ale twórcy w planach mają system reklamowy dla właścicieli obiektów i innowację – tokenizację, która zrewolucjonizuje finansowanie klubów i zawodników (z wykorzystaniem technologii blockchain system ma ułatwić fanom wspieranie ulubionych sportowców i drużyn).

CZYTAJ TAKŻE: „Rzeczpospolita” wybrała najbardziej gorące polskie startupy 2021 roku

Platforma powstała z pomysłu dwóch braci Bartka i Kamila Hudeckich, pasjonatów sportu i programistów z Limanowej. Pierwszy był piłkarzem ŁKS Mordarka i MKS Limanovia (II liga), drugi to zapalony rowerzysta, który na jednośladzie przejechał pół Europy.

Po przeprowadzce do Krakowa szybko się przekonali, że znalezienie miejsca i kompanów do towarzyskiego spotkania na boisku jest bardzo trudne. – Zebranie drużyny ze znajomych, którym pasuje ten sam dzień i godzina, jest samo w sobie osiągnięciem. Do tego dochodzi problem znalezienia wolnego boiska lub hali. Po kilku próbach zrozumieliśmy, że nie tylko my mamy taki problem. Ta smutna obserwacja w połączeniu z naszymi umiejętnościami zawodowymi zainspirowała nas, by spróbować sił we własnym projekcie – mówi Bartłomiej Hudecki.

Pomysł na rozwój

Projekt udało się urzeczywistnić dzięki inwestorowi – funduszowi ICEO Ventures. LocalPlay został uruchomiony w tzw. wersji beta jesienią ub.r. Potrzeba aktywności fizycznej wśród Polaków przerosła oczekiwania twórców. Już po dwóch tygodniach od startu w aplikacji zarejestrowało się ponad 10 tys. użytkowników, którzy utworzyli ponad tysiąc wydarzeń. Kamil Hudecki podkreśla, że nawet zimą, mimo problemów z odśnieżaniem boisk, codziennie odbywało się przez apkę ok. 100 lokalnych meczów.

CZYTAJ TAKŻE: Startupy 2021. Które polskie spółki będą warte miliard dolarów

Ale LocalPlay ma łączyć różne dyscypliny: od siatkówki po gry karciane czy planszowe. Częścią platformy jest np. wyszukiwarka szkółek i klubów sportowych oraz system rekomendacji innych użytkowników. A bracia mają już pomysły na dalszy rozwój platformy – chcą rozbudować funkcjonalność systemu najmu obiektów (w br. planują uruchomić bezpośrednie płatności online). Obecnie na LocalPlay jest ponad 3 tys. obiektów sportowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Odżyły elektryczne hulajnogi. Czas na nowych graczy

Mimo pandemii w br. na polskich ulicach pojawi się nawet o 80 proc. więcej ...

Powstała syntetyczna bakteria E. coli. Czemu ma to służyć?

Naukowcy z Laboratorium Biologii Molekularnej w Cambridge stworzyli w pełni syntetyczny genom bakterii E. ...

„100 innowacji stulecia”. Polskie rozwiązania IT chronią wielkie elektrownie

Efekty prac polskich specjalistów od lat wykorzystywane są np. w amerykańskich siłowniach jądrowych. Krajowe ...

Facebook chce stworzyć konkurencję dla YouTube

Największy serwis społecznościowy poinformował, że wprowadza nową sekcję z muzycznymi wideo. Na początek ma ...

Pracownicy Amazona słyszą więcej niż myślisz

Pracownicy Amazona odsłuchują polecenia wydawane przez klientów coraz popularniejszym wirtualnym asystentom. Nie tylko Amazon ...

Zapomnij o serwisie. Naprawa smartfona w domu klienta

Apple oferuje usługę naprawy uszkodzonego sprzętu bez wychodzenia z domu. Technik z autoryzowanego serwisu ...