Usługa oparta o tokeny ma zostać dodana dla użytkowników w ciągu kilku najbliższych miesięcy. O co chodzi? Do końca nie wiadomo. Szczegóły nie są jeszcze znane, a sam Zuckerberg z informacją wyszedł przed szereg i oznajmił, że „nie jest dziś jeszcze gotów, aby ogłosić więcej danych”. Prawdopodobnie chodzi o możliwość kolekcjonowania tokenów na Instagramie. Miałby to być element świata metaverse. Zuckerberg – podczas odbywającego się w Austin w Teksasie kongresu technologicznego SXSW, zasugerował jedynie, że NFT mogłyby być np. ubrania, które nosi nasz awatar w metawersum. Te można byłoby przenosić między platformami. Prawdopodobnie na Instagramie miałaby być również możliwość emisji tokenów.

Zapowiedź Zuckerberga nie jest kompletnym zaskoczeniem, gdyż już pod koniec ub. r. Adam Mosseri stojący na czele Instagrama przyznał, że firma „intensywnie bada” rynek NFT.

Meta i Instagram nie są jedynymi platformami, które interesują się tokenami. Jakiś czas temu swój system zdjęć profilowych z ekosystemem NFT zintegrował m.in. Twitter. – Metawersum, które jest nierozerwanie powiązane z technologią NFT, dopiero się rozkręca i pomysłów na jego rozwój i monetyzację będzie przybywać – przekonuje Bartosz Bilicki ze SmartVerum, startupu, który specjalizuje się w technologii NFT.