Ona była pierwsza. Królowa kryptowalut zniknęła z 4 mld dolarów

Zanim runęła giełda kryptowalut FTX Sama Bankmana-Frieda świat żył inną aferą. Piękna i tajemnicza Bułgarka z niemieckim paszportem stworzyła firmę inwestycyjną, oczarowała inwestorów, zebrała miliardy dolarów i zniknęła. Wciąż szuka jej FBI.

Trump sprzedaje cyfrowe karty kolekcjonerskie. Drwiny z „superbohatera”

Były prezydent USA Donald Trump wypuścił kolekcję cyfrowych kart kolekcjonerskich przedstawiających go w różnych postaciach, w tym superbohatera, astronautę i kierowcę Nascar. Zapewnia, że „zawierają niesamowitą SZTUKĘ mojego życia i kariery!”

1,2 mln amatorów kryptowalut nie odzyska pieniędzy. Eksperci: uregulujmy ten rynek

Upadek FTX, jednej z największych krypto giełd to tragedia dla wielu osób, które zainwestowały w cyfrowe waluty oszczędności swojego życia. Kładzie się cieniem na całym rynku kryptowalut i ich notowaniach.

Poczta Polska wchodzi na kontrowersyjny rynek. Wypuści tokeny NFT

Państwowy operator pocztowy, który boryka się z topniejącymi przychodami z listów, a także potężną konkurencją w sektorze paczek, zamiast uzdrawiać firmę, poprawiać jej rentowność, czy rozwiązywać niezliczone konflikty ze związkami zawodowymi, stawia na budzące wiele kontrowersji tokeny NFT.

Fiasko szalonego planu Bitcoin City. Ten kraj ma problem

Salwador wycofuje się z kontrowersyjnego projektu oparcia gospodarki tego kraju na cyfrowej walucie. Eksperyment, którego wielkim zwolennikiem był prezydent Nayib Bukele, okazał się porażką.

Powstaje uniwersum „Pana Kleksa”. Będą tokeny NFT i świat VR

Ruszają zdjęcia do nowej wersji „Akademii Pana Kleksa”. Kultowy film w nowej odsłonie na premierę poczeka półtora roku. Wcześniej ruszy jednak budowa całego uniwersum związanego z tytułem.

Polak ma pomysł na tokenizację żywności. Rewolucja w rolnictwie?

Twórca platformy Pora na Pola rozwija nowy biznes – globalną giełdę opartą na blockchainie. Ułatwić ma ona planowanie produkcji i obrót wyrobami rolnymi za pomocą NFT.

Trudne chwile polskiego króla blockchainu. Kryptowalutowy krach

Kryzys na rynku wirtualnego pieniądza bije w kryptomiliarderów. Ich fortuny zostały nadszarpnięte. Na liście największych inwestorów jest Matthew Roszak.

NFT na wojnie. Tokeny ochronią ukraińskie dzieła sztuki

Technologia blockchain ma pomóc władzom nasze wschodniego sąsiada uchronić skarby dziedzictwa narodowego przez skutkami wojny.

Luksusowe mieszkania dla górników kryptowalut. Kopalnia w piwnicy

W Argentynie powstaje wyjątkowy projekt apartamentowca – jedynego na świecie budynku z własną farmą wydobywczą bitcoinów. Nietypowe przedsięwzięcie to inicjatywa Newlink Capital, grupy inwestującej w nieruchomości.

Kryptowaluty kuszą sklepy. Tyle że ich kursy mocno spadły

Rośnie liczba sklepów, zwłaszcza luksusowych, akceptujących płatności cyfrowymi tokenami. Jednak ostatnie silne spadki ich wartości mogą spowolnić albo nawet zatrzymać ten trend.

Bitcoin po 10 tys. dolarów? Tak przewiduje znany amerykański inwestor

Kryptowaluty w tym roku radzą sobie fatalnie. Nie pomagają nastroje na rynkach finansowych, gdzie inwestorzy obawiają rosnącej inflacji, zacieśniania monetarnego i spowolnienia gospodarczego.

Nadchodzi cyfrowe euro. Testy możliwe już w 2023 r.

Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego Fabio Panetta wskazał, że prace nad wprowadzeniem cyfrowego euro trwają, a jego testy mogą rozpocząć się już pod koniec przyszłego roku.

Armagedon w kryptowalutach. Jest pomysł, jak je ratować

To, co w ostatnich dniach dzieje się na rynku wirtualnego pieniądza może przyprawić o zawrót głowy. Zaufanie do kryptowalut zostało mocno podkopane. Od początku maja można zaobserwować kompletne załamanie tego rynku.

Firmy zajmujące się kryptowalutami w tarapatach

Inwestorzy wyprzedają akcje giełd i kopalni kryptowalut. Obawiają się o przyszłość ich modelu biznesowego.

Zuckerberg zdecydował: Tokeny NFT trafią na Instagrama

Popularny serwis społecznościowy otwiera się na technologię NFT. Mark Zuckerberg, szef Meta (Facebook), do którego należy Instagram, ogłosił, że platforma umożliwi użytkownikom nie tylko dzielenie się zdjęciami, ale także korzystanie z NFT.

Kryptowaluty pomagają Ukrainie. Ale to „miecz obosieczny”

Miliony dolarów w bitcoinach, ethereum i innych cyfrowych „pieniądzach” płyną do Kijowa na zakup uzbrojenia od anonimowych internetowych darczyńców.

Żona Trumpa chce zrobić biznes na tokenach NFT

Melania Trump, była pierwsza dama, chce przyciągnąć fanów tzw. niewymienialnych tokenów NFT i zwolenników prezydentury Donalda Trumpa. Planuje kolejną kolekcję cyfrowych „dzieł”, które mają reprezentować sceny z urzędowania jej męża.