Trudne chwile polskiego króla blockchainu. Kryptowalutowy krach

Kryzys na rynku wirtualnego pieniądza bije w kryptomiliarderów. Ich fortuny zostały nadszarpnięte. Na liście największych inwestorów jest Matthew Roszak.

NFT na wojnie. Tokeny ochronią ukraińskie dzieła sztuki

Technologia blockchain ma pomóc władzom nasze wschodniego sąsiada uchronić skarby dziedzictwa narodowego przez skutkami wojny.

Luksusowe mieszkania dla górników kryptowalut. Kopalnia w piwnicy

W Argentynie powstaje wyjątkowy projekt apartamentowca – jedynego na świecie budynku z własną farmą wydobywczą bitcoinów. Nietypowe przedsięwzięcie to inicjatywa Newlink Capital, grupy inwestującej w nieruchomości.

Kryptowaluty kuszą sklepy. Tyle że ich kursy mocno spadły

Rośnie liczba sklepów, zwłaszcza luksusowych, akceptujących płatności cyfrowymi tokenami. Jednak ostatnie silne spadki ich wartości mogą spowolnić albo nawet zatrzymać ten trend.

Bitcoin po 10 tys. dolarów? Tak przewiduje znany amerykański inwestor

Kryptowaluty w tym roku radzą sobie fatalnie. Nie pomagają nastroje na rynkach finansowych, gdzie inwestorzy obawiają rosnącej inflacji, zacieśniania monetarnego i spowolnienia gospodarczego.

Nadchodzi cyfrowe euro. Testy możliwe już w 2023 r.

Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego Fabio Panetta wskazał, że prace nad wprowadzeniem cyfrowego euro trwają, a jego testy mogą rozpocząć się już pod koniec przyszłego roku.

Armagedon w kryptowalutach. Jest pomysł, jak je ratować

To, co w ostatnich dniach dzieje się na rynku wirtualnego pieniądza może przyprawić o zawrót głowy. Zaufanie do kryptowalut zostało mocno podkopane. Od początku maja można zaobserwować kompletne załamanie tego rynku.

Firmy zajmujące się kryptowalutami w tarapatach

Inwestorzy wyprzedają akcje giełd i kopalni kryptowalut. Obawiają się o przyszłość ich modelu biznesowego.

Zuckerberg zdecydował: Tokeny NFT trafią na Instagrama

Popularny serwis społecznościowy otwiera się na technologię NFT. Mark Zuckerberg, szef Meta (Facebook), do którego należy Instagram, ogłosił, że platforma umożliwi użytkownikom nie tylko dzielenie się zdjęciami, ale także korzystanie z NFT.

Kryptowaluty pomagają Ukrainie. Ale to „miecz obosieczny”

Miliony dolarów w bitcoinach, ethereum i innych cyfrowych „pieniądzach” płyną do Kijowa na zakup uzbrojenia od anonimowych internetowych darczyńców.

Żona Trumpa chce zrobić biznes na tokenach NFT

Melania Trump, była pierwsza dama, chce przyciągnąć fanów tzw. niewymienialnych tokenów NFT i zwolenników prezydentury Donalda Trumpa. Planuje kolejną kolekcję cyfrowych „dzieł”, które mają reprezentować sceny z urzędowania jej męża.

Polacy chcą tokenizować świat sportu

Startup Zetly w IV kwartale br. uruchomi platformę, która ma pozwolić na emisję tokenów użytkowych klubów sportowych. Ma to być dla nich nowatorskie dodatkowe źródło przychodów.

Prawie jak cyfrowe waluty. Polacy tokenizują firmy

Tokenizacja na świecie robi już furorę. Póki co na świecie w ten sposób handluje się dziełami sztuki, czy zarabiają na nich celebryci. Polska firma Norion chce w ten sposób budować jednak startupy, a nabywcy tokenów również będą ją rozwijać.

Polski metaverse stworzy muzeum w każdym domu

Wysoka kultura wchodzi do wirtualnego świata. Pomoże w tym rodzimy startup SmartVerum, który udostępni największe dzieła sztuki dzięki tzw. tokenizacji.

Elon Musk podbija wartość kryptowaluty opartej na memach

Jeden tweet miliardera wystarczył, by dogecoin zyskał kilkanaście procent. To „kryptowaluta ludu”.

Po blackoutach Kosowo zakazuje wydobywania kryptowalut

Kosowo zakazało wydobywania kryptowalut, by ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Kraj zmaga się z kryzysem spowodowanym gwałtownie rosnącymi na świecie cenami surowców i energii.

Polski fintech pomoże kryptowalutom za oceanem

Warszawski startup rozwija infrastrukturę płatniczą dla aplikacji wykorzystujących kryptowaluty i inne cyfrowe aktywa. Umożliwi wymianę walut, jak złoty, euro czy dolar, na kryptowaluty, i to bezpośrednio w cyfrowych portfelach i aplikacjach.

Pierwszy wpis Jimmy’ego Walesa na Wikipedii licytowany jako NFT

Na aukcję trafił właśnie pierwszy wpis z Wikipedii - Hello, World! Może osiągnąć zawrotną cenę. Aukcja zatytułowana "Narodziny Wikipedii" potrwa do 15 grudnia tego grudnia w domu aukcyjnym Christie's.