Sąd: Samozwańczy wynalazca bitcoina to oszust. Kim jest Satoshi Nakamoto?

Brytyjski sędzia orzekł, że Craig Wright nie jest wynalazcą bitcoina. Australijski informatyk utrzymywał, że jest Satoshim Nakamoto, twórcą kryptowaluty i zastraszał jej użytkowników.

W tej metropolii nie będzie podatków, a rządzić ma kryptowaluta

W Salwadorze powstaje zupełnie nowatorski projekt – wybudowane ma zostać miasto przyszłości, w którym „królować” będzie kryptowaluta, mieszkańcy nie będą płacić podatków, a niezbędna energia do zasilania pochodzić będzie z wulkanu Conchagua.

Zbił fortunę na bitcoinach, ale zgubił kartkę z hasłem. Zostały mu dwie próby

Zespół ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa twierdzi, że wymyślił, jak uzyskać dostęp do portfela bitcoinów o wartości prawie 240 milionów dolarów. Problem w tym, że właściciel nie może skorzystać z tej oferty.

Kto najwięcej zarobił na świecie na kryptowalutach? Jest lista 22 miliarderów

Na całym świecie jest mniej niż dwa tuziny ludzi, którzy zarobili co najmniej 1 mld dol. inwestując w wirtualne waluty - wynika z raportu Henley & Partners.

Górnicy kryptowalut przerzucili się na sztuczną inteligencję. Mają wielką moc

Gwałtowny wzrost popytu na wysokiej klasy chipy napędzające rozwój sztucznej inteligencji dał nowe życie kopiącym kryptowaluty, ocalałym po ostatnim załamaniu na tym rynku.

Musk pozwany za manipulowanie kryptowalutą i miliardowe straty

Miliarder Elon Musk, właściciel m.in. Tesli i Twittera, został pozwany przez grupę inwestorów. Oskarżają go oni o insider trading oraz manipulowanie kursem dogecoina, czyli jednej z najpopularniejszych kryptowalut.

Ona była pierwsza. Królowa kryptowalut zniknęła z 4 mld dolarów

Zanim runęła giełda kryptowalut FTX Sama Bankmana-Frieda świat żył inną aferą. Piękna i tajemnicza Bułgarka z niemieckim paszportem stworzyła firmę inwestycyjną, oczarowała inwestorów, zebrała miliardy dolarów i zniknęła. Wciąż szuka jej FBI.

Trump sprzedaje cyfrowe karty kolekcjonerskie. Drwiny z „superbohatera”

Były prezydent USA Donald Trump wypuścił kolekcję cyfrowych kart kolekcjonerskich przedstawiających go w różnych postaciach, w tym superbohatera, astronautę i kierowcę Nascar. Zapewnia, że „zawierają niesamowitą SZTUKĘ mojego życia i kariery!”

1,2 mln amatorów kryptowalut nie odzyska pieniędzy. Eksperci: uregulujmy ten rynek

Upadek FTX, jednej z największych krypto giełd to tragedia dla wielu osób, które zainwestowały w cyfrowe waluty oszczędności swojego życia. Kładzie się cieniem na całym rynku kryptowalut i ich notowaniach.

Poczta Polska wchodzi na kontrowersyjny rynek. Wypuści tokeny NFT

Państwowy operator pocztowy, który boryka się z topniejącymi przychodami z listów, a także potężną konkurencją w sektorze paczek, zamiast uzdrawiać firmę, poprawiać jej rentowność, czy rozwiązywać niezliczone konflikty ze związkami zawodowymi, stawia na budzące wiele kontrowersji tokeny NFT.

Fiasko szalonego planu Bitcoin City. Ten kraj ma problem

Salwador wycofuje się z kontrowersyjnego projektu oparcia gospodarki tego kraju na cyfrowej walucie. Eksperyment, którego wielkim zwolennikiem był prezydent Nayib Bukele, okazał się porażką.

Powstaje uniwersum „Pana Kleksa”. Będą tokeny NFT i świat VR

Ruszają zdjęcia do nowej wersji „Akademii Pana Kleksa”. Kultowy film w nowej odsłonie na premierę poczeka półtora roku. Wcześniej ruszy jednak budowa całego uniwersum związanego z tytułem.

Polak ma pomysł na tokenizację żywności. Rewolucja w rolnictwie?

Twórca platformy Pora na Pola rozwija nowy biznes – globalną giełdę opartą na blockchainie. Ułatwić ma ona planowanie produkcji i obrót wyrobami rolnymi za pomocą NFT.

Trudne chwile polskiego króla blockchainu. Kryptowalutowy krach

Kryzys na rynku wirtualnego pieniądza bije w kryptomiliarderów. Ich fortuny zostały nadszarpnięte. Na liście największych inwestorów jest Matthew Roszak.

NFT na wojnie. Tokeny ochronią ukraińskie dzieła sztuki

Technologia blockchain ma pomóc władzom nasze wschodniego sąsiada uchronić skarby dziedzictwa narodowego przez skutkami wojny.

Luksusowe mieszkania dla górników kryptowalut. Kopalnia w piwnicy

W Argentynie powstaje wyjątkowy projekt apartamentowca – jedynego na świecie budynku z własną farmą wydobywczą bitcoinów. Nietypowe przedsięwzięcie to inicjatywa Newlink Capital, grupy inwestującej w nieruchomości.

Kryptowaluty kuszą sklepy. Tyle że ich kursy mocno spadły

Rośnie liczba sklepów, zwłaszcza luksusowych, akceptujących płatności cyfrowymi tokenami. Jednak ostatnie silne spadki ich wartości mogą spowolnić albo nawet zatrzymać ten trend.

Bitcoin po 10 tys. dolarów? Tak przewiduje znany amerykański inwestor

Kryptowaluty w tym roku radzą sobie fatalnie. Nie pomagają nastroje na rynkach finansowych, gdzie inwestorzy obawiają rosnącej inflacji, zacieśniania monetarnego i spowolnienia gospodarczego.