Technospecjały

Walka z alergenami staje się teraz łatwiejsza

Co dzień kolejne elektroniczne gadżety – od pięknych i użytecznych po dziwaczne i mało praktyczne – trafiają na sklepowe półki. Co tydzień staramy się wyłowić kilka najciekawszych.

Kompaktowy a wydajny
MateBook D 14 (Huawei)

Ekran o przekątnej 14 cali, dysk SSD o pojemności 256 GB, pamięć RAM 8 GB, procesor nowej generacji AMD Ryzen 5, a także wydajny układ chłodzenia canyon-vortex (obniża temperaturę obudowy o 1,5 st. C) – nowy laptop od Huawei spełni oczekiwania klientów, którzy wymagają kompaktowych i wydajnych urządzeń. Sprzęt z systemem operacyjnym Windows 10 Home (w 64-bitowej wersji) może być solidnym narzędziem do pracy. Wyposażono go w trzy porty USB (Typu C, USB 3.0, USB 2.0) oraz wyjście HDMI. MateBook D 14 ma aluminiową obudowę, ale jest lekki (1,45 kg) i ma niewielkie wymiary (15,8 x 323 x 221 mm). Akumulator 57,4 Wh umożliwia działanie przez 8 godz. Dostępny m.in. w salonach Komputronik, MediaMarkt i Orange. Cena: 2619 zł.

Broń na pyłki i roztocza
AC3256 (Philips)

CREDIT

Powietrze z zanieczyszczeniami i alergenami, przesuszone lub zbyt wilgotne źle wpływa na nasz sen. Zadbać o nie może najnowsze urządzenie Philipsa – AC3256. To oczyszczacz powietrza rekomendowany prze Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Pozbędzie się większych cząsteczek, takich jak sierść czy kurz, a dzięki filtrowi HEPA skutecznie wyeliminuje inne alergeny, np. pyłki czy roztocza. Sprzęt, który można kupić w cenie ok. 2 tys. zł, filtruje trwale ultradrobne cząstki o wielkości do 0,02 mikrona i 99,97 proc. powszechnie występujących alergenów. Dzięki technologii VitaShield IPS oczyszczacz osiąga wydajność 367 metrów sześciennych na godzinę, w pomieszczeniu o pow. do 95 m kw.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Putin nakłada kaganiec na usługi cyfrowe. Firmy protestują

Za pół roku nikt w Rosji nie sprzeda smartfonu czy komputera bez obowiązkowego rosyjskiego ...

Państwo dolało paliwa startupom. Jest rekord

Kapitał wysokiego ryzyka płynie do młodych, innowacyjnych firm w Polsce szerokim strumieniem. W ub.r. ...

Stefan Batory oczarował amerykańskich fryzjerów. I Nergala

Startup, który opracował jedną z popularniejszych aplikacji do rezerwacji wizyt m.in. w salonach kosmetycznych ...

Facebook zablokuje reklamy masek na koronawirusa

Gigant mediów społecznościowych walczy z falą reklam masek i innych produktów higienicznych, które wykorzystującą ...

Fatalne lato w Hollywood. Król jest jeden

Producenci filmowi z Hollywood nie mają za sobą dobrego lata, ponieważ przychody z kin ...

Biały Dom chce przekopać Księżyc. Rywale nie próżnują

Amerykańskie władze przygotowują międzynarodowe porozumienie o wydobyciu surowców na Księżycu. Do jego podpisania zapraszają ...