Urządzenie, które zostanie zaprezentowany na początku stycznia na targach elektroniki CES 2022 w Las Vegas, zmierzy wszystkie podstawowe wskaźniki, w tym tętno, zmienność tętna (HRV), sen, oddychanie, temperaturę, poziom tlenu we krwi, liczbę kroków i spalone kalorie.

John Mastrototaro, prezes Movano, uważa, że Movano Ring wyróżnia elegancki design i smukłość. W przeciwieństwie do innych gadżetów, jest zaprojektowany z myślą o kobietach. Największym wyzwaniem było więc zaprojektowanie zminiaturyzowanych czujników, odpowiednich dla drobnych dłoni.

Pierścień pojawi się w sprzedaży w II połowie 2022 roku. Kolejne generacje pierścienia miałyby - według zapowiedzi prezesa firmy – certyfikat FDA klasy II i coraz bardziej zaawansowane funkcje medyczne.

Czytaj więcej

Koszykarze NBA z pierścieniami wykrywającymi koronawirusa

Coraz więcej producentów urządzeń idzie w tym kierunku. Jak pisze The Verge, urządzenia Oura Ring, Whoop i Fitbit głównie koncentrują się jednak na prostych analizach i poradach.

Movano głośno mówi o swoich ambicjach medycznych. Firma chce dodać funkcje medyczne, takie jak nieinwazyjne monitorowanie glukozy i ciśnienia krwi. Firma prowadzi badania swojej technologii i algorytmów wykorzystujących częstotliwość radiową.

Problemem przy wprowadzaniu na rynek takich urządzeń medycznych jest konieczność uzyskania zezwolenia FDA, co trwa długo. Np. Smartwatch do pomiaru ciśnienia krwi HeartGuide firmy Omron potrzebował kilku lat.

Mastrototaro twierdzi, że firma dąży do tego, aby jej oferta była „jedną z najbardziej przystępnych cenowo” na rynku.