Aktualizacja: 24.02.2025 16:44 Publikacja: 27.03.2022 10:33
Foto: Adobe Stock
Od napaści Władimira Putina na Ukrainę sprzęt AGD i RTV podrożał w Rosji średnio o połowę. Sprzedaż i montaż w Rosji przerwały m.in.: LG, Samsung, Dell, Sharp, Apple, Nokia i inni. W związku z tym klienci musieli przerzucić się na sprzęt z odzysku. W marcu Rosjanie zaczęli kupować używany sprzęt IT znacznie częściej.
Świadczą o tym dane serwisów reklamowych „Announcement VKontakte”, „Yula” i „Avito”, z którymi rozmawiała RIA Nowosti. Popyt na używane laptopy i sprzęt AGD wzrósł o 35 proc., a liczba sprzedanych urządzeń wzrosła o 23 proc. Użytkownicy najczęściej kupowali telefony i tablety — odpowiadały za co drugie ogłoszenie w kategorii elektronika (51 proc.). Co piąty użytkownik (20 proc.) szukał sprzętu AGD. 17,5 proc. odbiorców usług jest zainteresowanych używanymi komputerami.
Koreański koncern po raz 19. został światowym numer jeden na rynku telewizorów. Od 21 lat Samsung jest też najchętniej wybieraną marką telewizorów w Polsce.
AI Pin firmy Humane zapisze się w historii technologii jako jedna z najbardziej spektakularnych porażek gadżetów wszech czasów, obok Seagwaya, Fire Phone’a Amazona czy Apple Newton. Pieniądze straciły tysiące użytkowników. Ale sama idea jeszcze nie zginęła.
Koncern z Cupertino szuka sposobu na zwiększenie przychodów. Kluczem może okazać się wprowadzany właśnie na rynek iPhone 16e, adresowany do użytkowników z mniej zasobnym portfelem.
Koreański producent, który dominuje na rynku smartfonów, przedstawi nowe urządzenia serii Galaxy, która jest największym rywalem iPhone'ów Apple'a. Szykuje też inne gadżety, które mogą wyznaczyć trendy na 2025 rok.
Oura to dziś świetnie znana marka w branży nowych technologii – zagospodarowała niszę na rynku urządzeń mobilnych, tworząc nowatorski produkt, który kopiować chcą najwięksi gracze. Firma zdobyła właśnie potężny zastrzyk pieniędzy.
Aluminiowy koncern Rusal oligarchy Olega Deripaski odłożył na czas nieokreślony zapowiedzianą emisję obligacji w rublach i juanach. Analitycy uważają, że to efekt najnowszych sankcji Unii. Rosjanie do końca liczyli, że Unia w nich nie uderzy.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Dziś mijają dokładnie trzy lata od wybuchu wojny.
Na rodzimym rynku zadebiutował właśnie PLLuM. Ten tzw. duży model językowy (LLM), stworzony przez rząd i konsorcjum sześciu instytucji badawczych, plasuje nasz kraj w elicie AI. To kolejny tak zaawansowany projekt po modelu Bielik.AI.
Dyrektor generalny Microsoftu Saya Nadella wyznał podczas wywiadu prowadzonego przez znanego youtubera, że jego firma musiała uznać wyższość konkurenta. Gigant zawalił bowiem w obszarze, który stał się domeną Google.
Wicepremier Ukrainy Ołha Stefaniszyna wyraziła nadzieję na rychłe podpisanie umowy między USA a Ukrainą ws. dostępu Stanów Zjednoczonych do ukraińskich zasobów naturalnych.
O ile kwestionować znaczenia 11 minut spędzonych przez Andrzeja Dudę z Donaldem Trumpem na zapleczu konferencji politycznej amerykańskich konserwatystów nie można, o tyle całkowicie uprawnione jest zarzucanie Donaldowi Tuskowi, że dał się ograć rządowi Friedricha Merza, którego jeszcze nie ma. Tak przynajmniej wynika z sygnałów wysyłanych z kręgów PiS.
W trzecią rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę prezydenci Rosji i Chin, Władimir Putin i Xi Jinping, odbyli rozmowę telefoniczną, podczas której padły zapewnienia o przyjaźni między Pekinem a Moskwą. Obaj przywódcy rozmawiali też o wojnie na Ukrainie.
Donald Trump miał nakazać zamknięcie amerykańskiej bazy wojskowej w Aleksandropolis w Grecji - podaje grecki dziennik „Dimokratia”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas