Innowacyjny projekt, który kilka miesięcy temu, gdy go ujawniono, stał się hitem internetu, teraz ma trafić do sprzedaży. W sieci już pomysł, za którym stoi były projektant iPhone`ów, określa się jako „zabójcę smartfonów”, gdyż nie byłyby już potrzebne.
Imran Chaudhri, amerykański inżynier, który przez ponad 20 lat pracował dla Apple, opracował nowatorską technologię ubieralną (wearables) z zaszytą sztuczną inteligencją. Ma ona zastąpić tradycyjny telefon komórkowy czy inne urządzenia mobilne. Rozwijający tę technologię start-up Humane zapowiedział premierę innowacyjnego gadżetu o nazwie Ai Pin na 14 października.
Smartfon bez ekranu i z AI
W praktyce to niewielkich rozmiarów smartfon bez ekranu, wyposażony w projektor, który można przypiąć do naszego ubrania. Sprzęt można obsługiwać przy użyciu głosu. Dzięki systemom AI – bez potrzeby klikania w klawisze i sięgania do wyświetlacza – użytkownik ma wchodzić w interakcję z urządzeniem. Treść powiadomienia, kto właśnie dzwoni wyświetlana może być wprost na dłoni. Ai Pin ma wbudowane też kamerkę, głośnik i mikrofon, za pośrednictwem których można poprosić chatbota np. o wyszukanie pobliskiej restauracji czy o napisanie maila do wybranej osoby.
Czytaj więcej
Imran Chaudhri, amerykański inżynier, który przez ponad 20 lat pracował dla Apple, opracował nowatorską technologię ubieralną (wearables) z zaszytą sztuczną inteligencją. Ma ona zastąpić smartfon, czy inne urządzenia mobilne.
Humane swój projekt zaprezentował światu po raz pierwszy w maju na konferencji naukowej TED. Chaudhri w trakcie pokazu wyjął z kieszeni baton i spytał, czy może go zjeść. Kamerka momentalnie zeskanowała opakowanie, wyszukała w sieci jego skład, a ponieważ asystent AI na bieżąco uczy się użytkownika i zna jego przyzwyczajenia, czy również choroby i alergie, bot szybko zarekomendował, by Imran zrezygnował z tego posiłku. AI przypomniała mu, że ma uczulenie na pewne składniki. Chwilę później Chaudhri stuknął dwoma palcami w urządzenie wpięte w kurtkę, a bot zaczął w czasie rzeczywistym tłumaczyć wypowiadane przez niego słowa na inny język. Rozwiązanie to może „mówić” naszym głosem (klonując go), ale w dowolnym innym języku.