iPhone sterowany oczami. Apple zaskoczył licznymi innowacjami

Koncern z Cupertino wprowadzi kilka nowych funkcji do swoich urządzeń. Opcje, niespotykane w innych smartfonach, czy tabletach, zasilą iPhone'y oraz iPady. Cel? Ułatwienie korzystania ze sprzętów.

Publikacja: 17.05.2024 16:03

Innowacje Apple mają zwiększyć zainteresowanie jego produktami

Innowacje Apple mają zwiększyć zainteresowanie jego produktami

Foto: Bloomberg

Apple zapowiedział właśnie wprowadzenie kilku innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią użytkownikom dostęp do jego urządzeń. Chodzi o Eye Tracking, Music Haptics, czy Vocal Shortcuts. To kolejny krok w rozwoju mobilnych technologii.

iPhone'y i iPady z pomocnymi funkcjami

Firma z logo nagryzionego jabłka ogłosiła, iż jeszcze w br. wprowadzi nowatorskie funkcje w iPhone'ach oraz iPadach. Jedna z nich to Eye Tracking, technologia pozwalająca osobom z niepełnosprawnościami fizycznymi na sterowanie smartfonem lub tabletem jedynie przy użyciu oczu.

Czytaj więcej

Użytkownicy iPhone'ów alarmują. Apple usiłuje naprawić irytujący błąd

Dodatkowo pojawi się udogodnienie Music Haptics zapewniające głuchym i niedosłyszącym użytkownikom nowe sposoby doświadczania muzyki. Jak? Za pomocą znajdującego się w iPhonie tzw. sygnalizatora taktylnego (czujnik dotykowy). Nowością jest też Vocal Shortcuts – ta funkcja z kolei ma umożliwić wykonywanie zadań poprzez wygenerowanie specjalnego dźwięku. Na tym nie koniec, bo Apple przyszykował więcej nowatorskich rozwiązań. Chodzi m.in. o innowacyjną funkcję Vehicle Motion Cues, która pomoże złagodzić objawy choroby lokomocyjnej. Ma być ona uruchamiana podczas korzystania z iPhone’a lub iPada w jadącym pojeździe.

Czytaj więcej

Sprzedaż iPhone'ów runęła i Apple traci pozycję lidera. Jest nowy król smartfonów

Więcej ułatwień dostępu trafi również do systemu visionOS. Zapowiedziane funkcje opierają się na połączeniu potężnych możliwości sprzętu i oprogramowania Apple, w tym układu scalonego Apple, a także sztucznej inteligencji i działających na urządzeniu algorytmów uczenia maszynowego.

Apple stawia na graczy w golfa

Koncern kierowany przez Tima Cooka chce dać swoim urządzeniom jeszcze więcej funkcjonalności, stąd m.in. Apple Watch ma stać się np. kompanem do golfa. W inteligentnym zegarku dostępne będą m.in. liczne aplikacje golfowe, które dają dostęp np. do informacji o polu golfowym, czy analiz potrzebnych, by poprawić grę. I tak w systemie watchOS 10 wprowadzono API ruchu o wysokiej częstotliwości, które wykorzystuje najnowszy akcelerometr i żyroskop Apple Watch do rozpoznawania gwałtownych zmian w prędkości i przyspieszeniu. Dzięki temu rozwiązaniu twórcy aplikacji zyskali narzędzia umożliwiające tworzenie nowych, innowacyjnych interakcji pozwalających golfistom doskonalić zamachy i poprawiać swoje wyniki. Np. w aplikacji Golfshot pojawiła się nowa funkcja Swing ID On-Range, która wykorzystuje opisane API, by rozpoznawać dokładny moment uderzenia kija w piłkę i za pomocą tej informacji usprawniać ćwiczenie zamachów.

Apple zapowiedział właśnie wprowadzenie kilku innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią użytkownikom dostęp do jego urządzeń. Chodzi o Eye Tracking, Music Haptics, czy Vocal Shortcuts. To kolejny krok w rozwoju mobilnych technologii.

iPhone'y i iPady z pomocnymi funkcjami

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Gadżety
Giganci powalczą o nasze palce. Inteligentne pierścienie mają być hitem
Gadżety
To kulinarna rewolucja. Przyprawy może zastąpić niezwykłe urządzenie
Gadżety
Polska policja wchodzi do Xiaomi. Przeszukania u chińskiego producenta
Gadżety
Nastolatki odcięte od smartfonów? Tak radykalnego pomysłu jeszcze nie było
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Gadżety
Nowy smartfon Google w sprzedaży w Polsce. Koncern postawił na sztuczną inteligencję
Gadżety
Jest nowy lider. Co kupują Polacy w sklepach z elektroniką użytkową