Prezes Google w Polsce

Fotorzepa

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zorganizowało w poniedziałek spotkanie przedstawicieli rządów państw Europy Środkowo-Wschodniej w sprawie perspektyw rozwoju innowacyjnej gospodarki w regionie.

W trakcie spotkania premier Mateusz Morawiecki wskazywał na młodych innowatorów i talenty, jakie ma Polska i inne kraje w regionie, i zastanawiał się, jak tę przewagę możemy wykorzystać. – Turbulentna historia regionu uczy nas, że mieliśmy do czynienia z innowatorami, ale to inni wykorzystywali te talenty. Chcielibyśmy znaleźć sposób jak przy współpracy z takimi firmami, jak Google, utrzymać te talenty w ich krajach – podkreślał Morawiecki.

– W szczególności chcielibyśmy skoncentrować się na gospodarce cyfrowej, która jest ważna dla nas wszystkich i dla Google’a. Skoncentrujemy się na tym, jak znaleźć odpowiednią platformę współpracy – kontynuował premier.

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński mówił, że Europa Środkowo-Wschodnia rozwija się dynamicznie i ma szansę stać się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie obszarów świata. – Gospodarki regionu są otwarte na innowacje i z powodzeniem tworzą przyjazny startupom ekosystem, dzięki któremu powstają najwyższej jakości produkty i rozwiązania – – przekonywał.

Gościem honorowym wydarzenia jest Sundar Pichai, prezes Google.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polski startup wygrywa w Luksemburgu i zgarnia kontrakt dla Vodafone

Hotailors, poznańska spółka, której technologia – oparta o sztuczną inteligencję – ułatwia organizowanie i ...

Google karze aktywistów strajkowych

Dwie aktywistki, pracownice Google’a twierdzą, że zostały zdegradowane, a następnie przyjęte, ale już na ...

Nowe dowody osobiste mogą kusić przestępców

Dowody osobiste, wydawane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca, mają już warstwę elektroniczną. ...

Przez roboty zniknie 20 mln miejsc pracy. Kto ucierpi?

Robotyzacja może napędzić wzrost gospodarczy, ale i wzrost nierówności społecznych. Stanie się problemem politycznym. ...

Elon Musk łączy ludzki mózg ze sztuczną inteligencją

Założyciel Tesli Elon Musk na pierwszej konferencji NeuraLink ujawnił szczegóły budowy interfejsu mózg-komputer, nad ...

Ćwierć biliona dolarów na startupy

Ubiegły rok był rekordowy pod względem inwestycji w innowacyjne startupy na świecie. Jednak inwestorzy ...