Tinder stworzył funkcję chroniącą użytkowników LGBT+

Bloomberg

Najpopularniejsza aplikacja randkowa wprowadza nową funkcję „Traveller Alert”. Będzie wyświetlać ostrzeżenia podróżującym do jednego z 69 krajów, które nie respektują praw mniejszości seksualnych.

Aplikacja oprócz powiadomienia ukryje, za zgodą użytkownika, jego profil w danym kraju. Nie będzie widoczna również orientacja seksualna użytkowników oraz ich tożsamość płciowa, nawet jeśli ich profil w aplikacji pozostanie publiczny. Funkcja będzie działać nawet, gdy aktywna jest funkcja Passport, która pozwala na połączenie się z innymi użytkownikami w dowolnym miejscu na świecie.

CZYTAJ TAKŻE: Google ma wielki problem z paradą równości

Dyrektor generalny Tindera Eli Seidman informuje, że aplikacja obsługuje wszystkie społeczności, bez względu na ich tożsamość płciową czy orientację seksualną. Deklaruje, że lista 69 krajów, w których obowiązują dyskryminujące przepisy, została stworzona na podstawie raportu o homofobii na świecie, stworzonego przez organizacje ILGA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów). Nie podano jednak szczegółów, nie wiadomo więc, czy znajduje się na nie Polska.

CZYTAJ TAKŻE: Gejowski portal zagrożeniem dla bezpieczeństwa USA

Również dyrektor wykonawczy ILGA, André du Plessis, dodaje, że ma nadzieję, że dzięki nowej funkcji zwiększy się świadomość wśród wszystkich użytkowników aplikacji Tinder i pomoże ona chronić osoby o różnych orientacjach seksualnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Telefon z klapką powraca 6 lutego. Razr ma składany ekran

Reaktywacja po 15 latach jednego z najpopularniejszych telefonów komórkowych wszech czasów w formie smartfona ...

ISIS rekrutuje na TikToku, ulubionej aplikacji nastolatków

Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego zamieszczali na TikToku filmy nawołujące do dołączenia do nich. Według ...

Branża IT nabiera dynamiki

Cyfrowa transformacja, rosnące znaczenie rozwiązań mobilnych i coraz powszechniejsza chmura to woda na młyn ...

WhatsApp ma już 2 mld użytkowników. Ale Signal za progiem

Internetowy komunikator należący do Facebooka jest obok Instagrama najlepszą inwestycją giganta społecznościowego. Na korporacyjnym ...

Robot dostanie imię i zostanie kolegą z pracy

Większość Polaków nie obawia się utraty zatrudnienia w wyniku automatyzacji. Tym bardziej że eksperci ...

WhatsApp walczy z plotkami i fake newsami

Należąca do Facebooka aplikacja WhatsApp postanowiła walczyć z masowym rozpowszechnianiem plotek i fałszywych informacji. ...