Reklama

Republikanie przyduszają Facebooka

Senator Josh Hawley do Zuckerberga: jak zależy ci na użytkownikach, sprzedaj Instagrama i WhatsAppa!

Publikacja: 20.09.2019 16:53

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

Foto: bloomberg

To nie było przyjemne spotkanie dla Marka Zuckerberga. Założyiciel Facebooka spotkał się z republikańskim senatorem Joshem Hawleyem. Polityk jest znany ze swojej niechęci do monopolistycznych praktyk cyfrowego giganta, o czym nie omieszkał wspomnieć po spotkaniu, kiedy rozmawiał z dziennikarzami.

CZYTAJ TAKŻE: Francja i Niemcy blokują kryptowalutę Facebooka

– Firma bardzo dużo mówi, ale mało robi – powiedział Hawley, cytowany przez The Associated Press. – Chciałbym dostrzec jakieś działania, które pokazują, że zależy im na prywatności ich użytkowników. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę – podkreślił.

Hawley powiedział zebranym dziennikarzom, że zasugerował Zuckerbergowi, by ten sprzedał takie serwisy jak WhatsApp czy Instagram, dzięki czemu kumulacja danych użytkowników w jednym miejscu nie byłaby tak duża. Właściciel serwisu – czemu trudno się dziwić – nie przyjął pomysłu ze zbyt dużym entuzjazmem.

CZYTAJ TAKŻE: Facebook bije w Tindera. Uruchomił własny serwis randkowy

Reklama
Reklama

Wśród innych tematów rozmowy przewijały się wspomniane kwestie bezpieczeństwa danych, konkurencyjności w branży, w której działa Facebook oraz rzekomego uprzedzenia, jakie serwisy społecznościowe mają w stosunku do treści reprezentujących prawicowy światopogląd.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka kara dla Facebooka za wyciek danych. Gigant zapłaci 5 mld dol.

W tym samym czasie Zuckerberg spotkał się również z prezydentem Donaldem Trumpem, który w przeszłości również krytykował praktyki serwisu. Jak powiedział rzecznik firmy, rozmowa była „owocna i konstruktywna”, nie podano jednak żadnych szczegółów co do przebiegu spotkania.

CZYTAJ TAKŻE: Apple i Amazon do podziału? Jeszcze nigdy nie było to tak realne

W przeciągu ostatnich 15 lat Facebook wykupił blisko 70 różnych firm i start-upów.

Globalne Interesy
Social media jak papierosy. Pierwszy pozew w sprawie zakazu korzystania przez dzieci
Globalne Interesy
Disney inwestuje w OpenAI. To rewolucja w tworzeniu filmów wideo
Globalne Interesy
„Najbardziej szalony giełdowy debiut w historii”. SpaceX Muska będzie wart biliony dolarów?
Globalne Interesy
Makijaż, dorysowane wąsy i VPN. Młodzi Australijczycy łamią zakaz social mediów
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Globalne Interesy
„Przerażające”. McDonald’s wycofał reklamę stworzoną przez sztuczną inteligencję
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama