Snap nie dał się Facebookowi. Aplikacja odzyskuje siły

Bloomberg

Snap (dawniej Snapchat) miał był łatwo zjedzony przez należącego do Facebooka Instagrama, a jednak wyniki za III kw. pokazują, że założona przez Evana Spiegela firma ma się coraz lepiej, szybko zwiększając przychody.

Zaprezentowała właśnie bardzo dobre wyniki za minione trzy miesiące. O 7 mln wzrosła liczba dziennych użytkowników aplikacji, dzięki czemu Snapa każdego dnia otwiera 210 mln osób. Przychody spółki wyniosły 416 mln dol., osiągając imponujący wzrost rok do roku – spółka poprawiła bowiem wyniki z 2018 r. o połowę. Konsekwentnie spada również strata netto. W III kw. wyniosła ona 227 mln dol. wobec 255 mln dol. w II kw. Rok do roku strata netto pomniejszyła się o 98 mln dol.

CZYTAJ TAKŻE: Snapchat notuje rekordowe wyniki. Skąd taki renesans aplikacji?

Firmie pomogło m.in. wprowadzenie viralowych filtrów, które świetnie przyjęły się wśród użytkowników i zachęciły nowych użytkowników do korzystania z aplikacji.

Wzrosła zwłaszcza aktywność użytkowników, którzy dodawali materiały do swoich Stories. To zazwyczaj filmy lub zdjęcia, których ważność wynosi dobę, a po tym czasie znikają. Funkcjonalność tę przejął Instagram, wykupiona przez Marka Zuckerberga platforma i główny konkurent Snapa. Doprowadziło to do jego problemów.

CZYTAJ TAKŻE: Handlarze broni reklamują ją i sprzedają przez… Snapchata

Funkcja Stories oraz Discovery (odkryj) są dla Snapa kluczowe pod kątem wpływów reklamowych. Czas użytkowników spędzony w funkcji Discovery wzrósł o 40 proc. rok do roku, podaje serwis TechCrunch.

W IV kw. Snap planuje zwiększyć dzienną liczbę użytkowników do 215 mln, przychody zaś mają plasować się między 540 a 560 mln dol.

CZYTAJ TAKŻE: Instagram skażony przez pornograficzne boty

Aplikacja została uruchomiona we wrześniu 2011 r. Pozwala na publikowanie zdjęć lub krótkich wideo, które znikają po pewnym czasie. Stworzyło ją dwóch studentów z Uniwersytetu Stanforda – Evan Spiegel i Robert Murphy. Ten pierwszy jest prezesem spółki, a jego majątek jest wyceniany na 3 mld dol.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

IBM potajemnie wykorzystał milion zdjęć twarzy internautów

Koncern IBM wykorzystał bez pytania zdjęcia użytkowników sieci społecznościowych do trenowania sztucznej inteligencji. Uczył ...

Polski startup zlikwiduje kolejki w sklepach

Spółka ITMAGINATION opracowała z wykorzystaniem sztucznej inteligencji system, który pozwala znacząco obniżyć czas spędzany ...

Imponujący ekran na Times Square. Pokaz możliwości technologii LED

Od miesiąca na jednym z najbardziej prestiżowych i charakterystycznych miejsc w Nowym Jorku – ...

Paweł Grzegorczyk: Patenty na uczelniach są pisane do szuflady

Brakuje pieniędzy na ochronę własności intelektualnej, a rektorzy bagatelizują rolę współpracy nauki z biznesem. ...

Facebook przygotowuje się do wyborów. Usunie filmy deepfake

Przedstawiciele Facebooka poinformowali, że z portalu będą usuwane materiały deepfake i inne zmanipulowane treści, ...

Apple i Google w ogniu krytyki. Ułatwiają Saudyjczykom kontrolowanie żon

Koncerny wprowadziły do swoich sklepów internetowych w Arabii Saudyjskiej aplikację, która pozwala mężczyznom kontrolować ...