Superkabel Google`a połączy USA i Europę

Shutterstock

Amerykański koncern szykuje gigantyczną inwestycję infrastrukturalną – planuje położyć na dnie oceanu kabel, którym połączy Amerykę Płn. z Europą. Ma wesprzeć usługi chmurowe koncernu.

Nowy, międzykontynentalny światłowód (a dokładnie 16 światłowodów) ma biec od wybrzeża Nowego Jorku do miejscowości Bude w Wlk. Brytanii oraz Bilbao w Hiszpanii. Ta inwestycja ma związek m.in. z szykowanym uruchomieniem kolejnego regionu dla Google Cloud, który ma mieć właśnie centralę w Hiszpanii (dokładnie w Madrycie).

CZYTAJ TAKŻE: Megakablem przez Arktykę

Jak podaje serwis Techcrunch, kabel o nazwie Grace Hopper (na cześć pioniera nauk komputerowych) będzie czwartym kablem należącym do Google. Potentat ma bowiem podmorskie kable Curie (łączy USA z Amryką Płd.), Dunant (między Stanami Zjednoczonymi a Francją oraz Equiano (na trasie Europa-Afryka).

Oprócz własnych światłowodów firma jest także członkiem wielu konsorcjów, które wspólnie obsługują takie ciągi infrastrukturalne na całym świecie. W sumie Google ogłosił inwestycje w 15 różnych łączników podmorskich. Nieoficjalnie mówi się również o udziale koncernu w projekcie Blue-Raman. Światłowód ten ma łączyć Indie, Izrael i Włochy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Allegro faworyzuje własną sprzedaż na platformie? UOKiK bada sprawę

UOKIK wszczął postępowanie wyjaśniające wobec największego sprzedawcy internetowego w Polsce. Urząd podejrzewa, że Allegro ...

Polskie symulatory idą na giełdę

Firma Games Operators potwierdza plan debiutu na GPW i przeprowadzenia oferty publicznej. Pracuje teraz ...

Francuska smart soczewka zrewolucjonizuje pole walki

Francuska szkoła techniczna IMT Atlantique skonstruowała soczewkę, która pozwala na wyświetlanie informacji niezbędnych dla ...

„Covid-19 nie atakuje czarnoskórych”. Twitter usuwa fakenewsy celebrytów

Twitter zdecydował się usunąć tweety zamieszczone przez znane osoby, a które okazały się fałszywymi ...

Prezes Huawei: Przegonienie USA w innowacjach zajmie kilkadziesiąt lat

Prezes i założyciel Huawei Ren Zhengfei jest pewien, że nawet bez Google jego firma ...

Wirtualna skarbonka na wakacje

Wakacje to doskonały czas na to, by dzieci rozpoczęły swoją przygodę z finansami. Materiał ...