Rewolucja w Microsofcie. Praca zdalna na zawsze i elastyczne godziny

Bloomberg

Koncern Microsoft zdecydowała się umożliwić jeszcze większej grupie swoich pracowników pracę zdalną. I to już na zawsze.

Microsoft zamknął swoje biura w marcu a sklepy stacjonarne w czerwcu, a następnie zdecydował, że większość z nich nie zostanie ponownie otwarta do stycznia 2021 roku. Teraz kierownictwo koncernu zdecydowało, że praca zdalna będzie możliwa zawsze. I to dla wielu pracowników.

CZYTAJ TAKŻE: Praca zdalna to nie sielanka. Pracujemy dłużej niż zwykle w biurze

Według portalu The Verge koncern poinformował swoich pracowników, że mogą zdecydować się na permanentna prace zdalną, jeśli tego chcą. Część pracowników nie będzie mogła przejść na taką formę zatrudnienia, ponieważ potrzebują dostępu do centrów danych czy laboratoriów i nadal będą musiały pracować stacjonarnie. Dotyczy to m.in. pracowników opiekujących się wszelkimi danymi, pracujących w centrach badawczych czy zajmujących się szkoleniami. Jednak także oni częściowo będą mogli pracować z domu – w ramach pracy w trybie hybrydowym, gdzie połowę czasu będzie można spędzić na pracowaniu w domu a w biurze czy laboratorium pojawiać się tylko w razie konieczności.

Pracownicy Microsoftu będą mogli także wybrać elastyczne godziny pracy. Za zgodą przełożonych będą mogli też przenieść się za. Koszty biurowe stałych pracowników firmy będą pokrywane przez koncern – zgodnie z lokalnymi kosztami, ale nie dotyczy to kosztów związanych z przeprowadzką.

CZYTAJ TAKŻE: Techno-gigant zachęca do pracy zdalnej. 1000 dolarów premii

Microsoft doszedł do wniosku, że wielu pracowników czuje się lepiej pracując zdalnie i nie tylko są oni mniej efektywni, ale ich wyniki są znacznie lepsze niż kiedy pracowali w biurze.

„Pandemia COVID-19 zmusiła nas wszystkich do myślenia, życia i pracy w całkowicie nowy sposób” – przyznała szefowa HR koncernu Kathleen Hogan. W specjalnej notce do pracowników poinformowała, że koncern zezwoli na jak największą „elastyczność, aby wspierać indywidualne style pracy, jednocześnie równoważąc potrzeby biznesowe i dbając o to, abyśmy żyli zgodnie z naszą kulturą pracy”.

Nie tylko Microsoft dostosowuje się do nowych warunków. Także Facebook zezwala dziesiątkom tysięcy swoich pracowników na pracę zdalną. Mark Zuckerberg w rozmowie z The Verge powiedział, że około połowa pracowników koncernu może przejść na pracę zdalną w najbliższych 5 – 10 latach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Klęska handlowego giganta. SMS-y zawiodły

Amerykańska sieć handlowa Walmart postanowiła zrezygnować z eksperymentalnej usługi Jet black, która oferowała spersonalizowane ...

Masaż przyszłości z wirtualną rzeczywistością

Gogle wirtualnej rzeczywistości, słuchawki, oraz zautomatyzowane fotele do masażu – to wszystko znajdziemy w ...

Polska firma zapowiedziała horror w Los Angeles

Krakowska spółka nieoczekiwanie zaprezentowała trailer nowej gry „Blair Witch” i zapowiedziała jej premierę już ...

Technologia, która zmieni zakupy online

Podczas e-zakupów często klient musi pokonać wiele zakładek, zanim trafi na poszukiwany produkt. Może ...

Urzędnicy uderzają w grupę Komputronik

Fiskus żąda od firmy prawie 60 mln zł. Decyzję tę zarząd Komputronika nazywa absurdalną. ...

Polski startup wart już 100 mln dol. Kluczowy dla światowych marek

Innowacyjna spółka założona i rozwijana przez Mirona Mironiuka pozyskała właśnie 15 mln dol. od ...