W Facebooku na randkę wyśle algorytm

Mark Zuckerberg, prezes Facebooka, eksploruje nowy rynek
Michael Reynolds/EPA/Bloomberg

Usługa Facebook Dating, czyli Facebook Randki, jest już dostępna w Polsce. Platforma społecznościowa ma nadzieję, że pobije konkurencje taką jak na przykład Tinder.

W przeciwieństwie do Tindera użytkownicy nie muszą odrzucać lub akceptować propozycji znajomości, zrobi to za nich algorytm. On podpowie, kim warto się zainteresować, z kim sparować, bo jest podobny pod względem zainteresowań czy charakteru. Można też stworzyć sobie listę dziewięciu znajomych lub obserwujących. Jeśli ktoś z nich też nas doda do takiej listy, nawzajem się o tym dowiemy.

CZYTAJ TAKŻE: Ten wielki kraj zablokował Tindera. Bo aplikacje randkowe są niemoralne

Facebook twierdzi, że jego algorytm łączenia w pary jest dokładniejszy i stawia na jakość, a nie na ilość. Temu też służy cała lista dodatkowych pytań, na które użytkownik aplikacji musi odpowiedzieć, są to m.in. pytania o palenie papierosów, picie alkoholu, dzieci, przekonania religijne, wzrost, a także o to, czy dana osoba szuka poważniejszego związku czy raczej jest nastawiona na przygodne, krótkie znajomości.

W aplikacji randkowej będzie widniało to samo imię i wiek, jakie użytkownik podał na głównym profilu Facebooka. Można natomiast zmienić zdjęcie i wybrać informacje o tożsamości płciowej, miejscowości, firmach, ukończonych szkołach, a także o tym, którą płcią jest użytkownik zainteresowany. Profil randkowy można łatwo usunąć, bez likwidacji konta na Facebooku.

CZYTAJ TAKŻE: Sympatię goni randkowy serwis dla gejów. Zaskakujące dane

Na początku aplikacja randkowa Facebooka dostępna była tylko w Stanach Zjednoczonych – od września 2019 roku. Do Europy miała trafić w walentynki tego roku, jednak w związku z wątpliwościami prawnymi dotyczącymi przechowywania danych i bezpieczeństwa tych danych Facebook zdecydował się na opóźnienie udostępnienia tej funkcji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bloomberg

Snapchat pod lupą Departamentu Sprawiedliwości

Firma Snapchat poinformowała, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wraz z SEC (Komisją Papierów Wartościowych ...

Sylvester Stallone w „Mortal kombat”

Najpopularniejsza seria gier wideo z gatunku bijatyk, zapoczątkowana w 1992 r., w swojej najnowszej ...

“Gangsterskie” metody Apple. Problem twórców aplikacji

Apple nie gra fair – wynika z doniesień dyrektora technicznego spółki Basecamp. Odpowiadająca za ...

Bardzo tanie jedzenie z aplikacji. Ale to paczka niespodzianka

Aplikacja Too Good To Go, umożliwiająca kupno jedzenia, którego restauracje, hotele czy cukiernie nie ...

Huawei zaskoczył. Zaatakuje nowy rynek

Chiński gigant w ostatnich latach zdobył wiodącą pozycję na rynku smartfonów i teraz planuje ...