Spektakularna porażka bloga Donalda Trumpa

Bloomberg

Donald Trump zamknął swój blog. Zaledwie po miesiącu. „Nie wróci” – powiedział CNBC Jason Miller, doradca medialny byłego prezydenta.

„From the Desk of Donald J. Trump” – taką nazwę nosił blog byłego prezydenta USA. Serwis wystartował 5 maja i miała to być „nowa jakość” oraz „wyzwanie rzucone Twitterowi i Facebookowi”. Były prezydent od początku maja publikował wpisy w swoim stylu. Skarżył się nawet na Republikanów, że go zdradzili.

Serwis nie stał się platformą wymiany informacji i myśli zwolenników Trumpa. Szybko okazało się, że większość komentarzy pod wpisami Trumpa jest złośliwa i wyszydzająca. Według amerykańskich mediów blog stał się platformą do wyszydzania Trumpa i jego wypowiedzi, a przez internautów traktowany był jako dostarczyciel rozrywki. Odwiedzalność bloga też była bardzo niska w porównaniu z zasięgiem konta Trumpa na Twitterze. Przez tydzień na bloga wchodziło tyle osób, ile wcześniej reagowało na pojedynczego tweeta. Według dziennika „Washington Post” Trump miał dość lekceważenia i bardzo niskiego zaangażowania czytelników i zdecydował o zamknięciu bloga.

CZYTAJ TAKŻE: Pozwy za teorie spiskowe. Skarżą media i prawników Trumpa na miliardy

Jason Miller w rozmowie z CNBC bagatelizował zamkniecie bloga twierdząc, że był on jednym z wielu elementów „szerokiej” strategii medialnej Donalda Trumpa, nad którą wciąż sztab byłego prezydenta pracuje. Odmówił jednak podania dodatkowych szczegółów dotyczących tych wysiłków. Zasugerował jednak, że Trump może pojawić się na innej platformie społecznościowej, nie dodając jednak jakiej i kiedy.

Współpracownicy Trumpa przekonują, że „From the Desk of Donald J. Trump” nigdy nie miało być platformą społecznościową zastępująca byłemu prezydentowi konto na Twitterze, ale miejscem publikacji jego oficjalnych oświadczeń.

Trump został zabanowany na Facebooku i Twitterze w styczniu tego roku po tym, jak na Kapitolu miały miejsce zamieszki wywołane przez jego zwolenników. Wybuchły wtedy, gdy miało dojść do głosowania nad zatwierdzeniem wyboru Joe Bidena jako prezydenta. Krótko po wyrzuceniu z obu platform Trump ogłosił, że uruchomi własną konkurencyjną platformę mediów społecznościowych.

Według The Wall Street Journal były prezydent prowadzi rozmowy z portalami CloutHub i FreeSpace, na temat stworzenia własnej platformy społecznościowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rewolucja w elektronice. Telewizory będą przezroczyste

Z roku na rok telewizory stają się większe i szczuplejsze. Ale przyszłością może być ...

Świat wiedzy w Leopoldinie

Na Uniwersytecie Wrocławskim powstaje wyjątkowa platforma do udostępniania zasobów wiedzy. Leopoldina Online to system, ...

Zaskakujący pomysł na e-zakupy. W Azji już zrobił furorę

Transmisja pakowania produktu czy też przegląd kolorów czy fasonów – live streaming podbija rynek ...

Komputery na raty. Gigantyczny wzrost sprzedaży

Wzrost sprzedaży ratalnej laptopów przez internet wyniósł w Polsce ponad 800 proc. – podaje ...

AI przewidzi, czy spłacisz pożyczkę. Polski pomysł robi furorę

Sztuczna inteligencja oceni, czy będziemy wiarygodnym klientem instytucji finansowej. Algorytm zdecyduje o pożyczce dla ...

McAfee nie popełnił samobójstwa? Są wątpliwości

Śmierć niezwykle kontrowersyjnego biznesmena świata technologii w celi hiszpańskiego więzienia odbiła się na świecie ...