Reklama
Rozwiń

Przejęcie za 40 mld dolarów. Powstaje „wiodąca spółka w erze AI”

Amerykański koncern Nvidia kupi za 40 mld dolarów brytyjskiego potentata na rynku mikroprocesorów Arm Holdings od japońskiego SoftBanku.

Publikacja: 14.09.2020 09:05

Jen-Hsun Huang, prezes Nvidia Corp. na Consumer Electronics Show w Las Vegas. Nvidia mocno ucierpiał

Jen-Hsun Huang, prezes Nvidia Corp. na Consumer Electronics Show w Las Vegas. Nvidia mocno ucierpiała na krachu bitcoina.

Foto: David Paul Morris/Bloomberg

Nvidia zapłaci SoftBankowi 21,5 mld dolarów w akcjach i 12 mld mld dolarów w gotówce. Realizacja tej umowy będzie oczywiście zależna od zgody brytyjskich regulatorów, a ci mogą postawić ostre warunki dotyczące ochrony miejsc pracy i pozostawienia siedziby Arm Holdings w Cambridge.

CZYTAJ TAKŻE: Microsoft jednak nie kupi chińskiego TikToka. Jest nowy faworyt

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Globalne Interesy
Noclegowy gigant w kryzysie? Protesty i „aplikacja do wszystkiego"
Globalne Interesy
Ślub multimiliardera budzi kontrowersje. Protesty w Wenecji
Globalne Interesy
USA mogą wyłączyć Europę? Cyfrowy „guzik" Donalda Trumpa rozpala wyobraźnię
Globalne Interesy
Tesle bez kierowcy na drogach – i od razu problemy. Niepokojące nagrania
Globalne Interesy
USA oskarżają: Deepseek próbował nielegalnie zdobyć chipy i wspiera chińską armię