Firma zaoferuje zatrudnionym w magazynach kursy medytacji, wprowadzi zajęcia z rozciągania i pomieszczenia socjalne ze zdrowymi przekąskami. To element nowej strategii prozdrowotnej o nazwie WorkingWell.

CZYTAJ TAKŻE: W Europie oburzenie. Amazon nie zapłacił tu ani centa podatku

Czy wdrożenie tych rozwiązań zapobiegnie m.in. kontuzjom w miejscu pracy? Na razie program w br. ruszy w USA. Amazon liczy, że w ten sposób uda się zniwelować ok. 40 proc. urazów mięśniowo-szkieletowych. Pracownicy mają oglądać filmy na tematy związane ze zdrowiem, zyskają też możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach rozciągających i medytacji. Koncern udostępni specjalnie miejsce na takie zajęcia relaksacyjne. Ale – za pośrednictwem aplikacji – pracownicy dostaną też zestaw filmów instruktażowych o medytowaniu o nazwie AmaZen.

CZYTAJ TAKŻE: Pół miliona osób w Amazonie z podwyżką. Ile będą zarabiać?

W marcu Amazon został skrytykowany za to, jak wykorzystuje grywalizację do zwiększenia wydajności pracowników. Yahoo Finance wskazuje, że gigant, zamiast zmniejszyć oczekiwania co do produktywności pracowników i ułatwić zakładanie związków zawodowych, zdecydował się uruchomić program poprawy samopoczucia pracowników.