Reklama
Rozwiń
Reklama

Toshiba przejęta za 20 mld dol.? Gigant porzuci elektronikę

Japoński koncern technologiczny zniknie z branży elektronicznej, z którą kojarzony był od lat. Firmę mają przejąć fundusze inwestycyjne i wycofać z giełdy. Toshiba zajmie się teraz energetyką odnawialną.

Publikacja: 07.04.2021 20:09

Toshiba przejęta za 20 mld dol.? Gigant porzuci elektronikę

Foto: Bloomberg

O zmianach w gigancie donosi Reuters. Wedle najnowszych informacji kupnem spółki zainteresowany jest CVC Capital Partners. Za producenta elektroniki chce zaoferować ok. 20 mld dol. Na celowniku tokijską spółkę ma również m.in. fundusz KKR. Akwizycja firmy liczącej niemal 150 lat – według „Financial Times” – może być największym wykupem giełdowej spółki w japońskiej historii.

CZYTAJ TAKŻE: Porzucają produkcję smartfonów. W Polsce są wyjątkowo mocni

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Globalne Interesy
Ten model AI sfabrykował zarzuty i oskarżył polityka. Gigant musiał się ugiąć
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Globalne Interesy
Firmy już zwalniają pracowników. „Ojciec chrzestny AI” ostrzega, że nie ma innego wyjścia
Globalne Interesy
Elon Musk szykuje „najbardziej pamiętną premierę w historii”. Latająca Tesla?
Globalne Interesy
Jak Nvidia wygrała boom AI. Jej szef to niezwykle barwna postać
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Globalne Interesy
Nvidia przebiła 5 bln dolarów wartości. To więcej niż PKB Niemiec
Reklama
Reklama