Reklama

Huawei składa skargę w USA. Błędne przekłady chińskich przepisów?

Huawei nie uważa się za zagrożenie dla narodowego bezpieczeństwa USA i zaskarża decyzję Federalnej Komisji Łączności (FCC) blokującą firmie dostęp do funduszu wartego 10 mld dol.

Publikacja: 05.12.2019 07:53

Huawei składa skargę w USA. Błędne przekłady chińskich przepisów?

Foto: Bloomberg

Uznawanie przez Stany Zjednoczone firmy Huawei za zagrożenie dla rynku tylko dlatego, że pochodzi z Chin jest niesprawiedliwe. Nokia i Eriksson też produkują w Chinach – argumentuje Huawei.

Chiński producent sprzętu telekomunikacyjnego złożył skargę w sądzie w Oregonie na decyzję amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności. Firma poinformowała dziś o tym na konferencji prasowej w swojej siedzibie w Shenzen, w Chinach. Koncern spodziewa się, że na ostateczny wyrok sądu przyjdzie mu poczekać około roku.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Globalne Interesy
Amerykański gigant ratuje Intela. Wielki sojusz przeciw Chinom
Globalne Interesy
Pierwiastek z Księżyca wart miliardy zasili komputery kwantowe. Rusza wielki wyścig
Globalne Interesy
Chiński gigant buduje najpotężniejszą moc obliczeniową na świecie. Nvidia w opałach
Globalne Interesy
Spekulacyjna bańka w sztucznej inteligencji. Przebudzenie będzie bolesne
Globalne Interesy
Wojna handlowa USA – Chiny nabiera tempa. Pekin blokuje amerykańskiego giganta
Reklama
Reklama