Długa lista chętnych na lot w kosmos. Virgin ostro podnosi ceny

Virgin Galactic wznawia sprzedaż biletów w kosmos. Godzinny lot ma kosztować 450 tys. dolarów.

Publikacja: 06.08.2021 12:26

Długa lista chętnych na lot w kosmos. Virgin ostro podnosi ceny

Foto: Virgin Galactic

Firma należąca do Richarda Bransona ma już długą listę chętnych na kolejny lot załogowy SpaceShipTwo, który ma mieć miejsce w lipcu 2022 roku. Do sprzedaży ma trafić wkrótce kolejna pula biletów, ale nie po 200-250 tys. jak dotychczas, ale już po 450 tysięcy dolarów za osobę. Przy zakupie większej liczby biletów na ten sam lot lub wykupieniu wszystkich miejsc, przewidziane będą jednak zniżki.

Richard Branson twierdzi, że jego firma jest przygotowana do rozpoczęcia działalności komercyjnej w 2022 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Coraz bliżej kosmicznej turystyki. Udany lot Virgin Galactic

Virgin Galactic będzie miał trzy oferty: rezerwacje pojedynczych miejsc (które zaczynają się od 450 tys. dol.), rezerwacje wielu miejsc dla rodzin i przyjaciół oraz opcję wykupienia wszystkich sześciu miejsc na dany lot ze zniżką. Dyrektor generalny firmy Michael Colglazier powiedział inwestorom podczas prezentacji wyników, że miejsca przeznaczone na „badania mikrograwitacji i profesjonalne szkolenie astronautów” będą wycenione na 600 tys. dolarów za sztukę.

Bilety w pierwszej kolejności trafią do osób, które zapisały się na listę chętnych oraz do członków społeczności „Spacefarer Community” oraz wpłaciły po tysiąc dolarów depozytu w ostatnich miesiącach. Według Aleanny Crane, wiceprezesa ds. komunikacji Virgin Galactic, około 1000 osób wpłaciło gotówkę na taki depozyt – informuje CNN.

Virgin Galactic poinformował również, że rozlosuje dwa miejsca na SpaceShipTwo osobom, które przekażą darowizny na rzecz Space For Humanity, organizacji non-profit, której celem jest pomoc w „demokratyzacji kosmosu”. Firma ujawniła, że wpłynęły już darowizny od ponad 125 tys.  osób ze 190 krajów.

Osoby, które zdecydują się zapłacić 450 tys. dol. za lot, mogą jednak trochę poczekać na swoją kolej. Ponad 600 osób, które kupiły bilety za od 200-250 tys. dol., gdy Virgin Galactic sprzedało swoją pierwszą partię biletów prawie dziesięć lat temu, już teraz znajduje się na liście oczekujących na szansę odbycia podróży na skraj kosmosu.

CZYTAJ TAKŻE: Di Caprio, Bieber i Musk polecą w kosmos z „Dziewicą”

Co konkretnie oferuje firma Bransona? SpaceShipTwo najpierw wyniesie pasażerów na wysokość około 12-14 km, po czym odłączy się od samolotu i będzie kontynuował wznoszenie na wysokość około 85 km. Wtedy to pasażerowie doświadczą kilkuminutowej nieważkości i zobaczą Ziemię ze skraju Kosmosu. Później pojazd rozpocznie zniżanie. Cały lot będzie trwał około godziny.

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji