Aktualizacja: 09.11.2024 15:34 Publikacja: 30.12.2021 12:41
Foto: Bloomberg
Micron ostrzegł, że lockdown doprowadzi do opóźnień w dostawach mikroprocesorów DRAM, wykorzystywanych m.in. przez centra przetwarzania danych. Samsung ogłosił natomiast, że restrykcje pandemiczne w Xian zagrażają produkcji chipów pamięci flash NAND, wykorzystywanych m.in. w smartfonach. Samsung ma tu dwie linie produkcyjne chipów NAND, które odpowiadają za 42,5 proc. jego zdolności produkcyjnych. Dotychczas produkowane tam podzespoły trafiały głównie na rynek chiński i cieszyły się dużym popytem wśród lokalnych producentów serwerów. Koncern przyznał podczas ostatniej konferencji wynikowej, że jego zapasy chipów NAND są niskie i że ma nadzieję uzupełnić je w czwartym kwartale 2021 r. Zaburzenia związane z lockdownem w Xian mogą mu pokrzyżować te plany.
Internetowa domena chat.com już przekierowuje wprost do chatbota ChatGPT. To jeden z największych historycznie zakupów tego typu. Firma OpenAI Sama Altmana wydała na domenę ponad 20 mln dol.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Technologiczni giganci, którzy w dużej mierze poparli kandydaturę Kamali Harris na prezydenta Stanów Zjednoczonych, po wygranej Donalda Trumpa mogą mieć powody do obaw. Jaki los czeka Apple, Microsoft czy Google?
Strajkujący pracownicy techniczni dziennika „New York Times” liczyli na większą skuteczność akcji rozpoczętej tuż przed wyborami w USA. Mogą się jednak przeliczyć, bo pojawiła się oferta zastąpienia ich sztuczną inteligencją.
Założyciela koncernu Amazon Jeff Bezos oraz firma OpenAI, twórca ChatGPT, pompują miliony dolarów w innowacyjny projekt start-upu Physical Intelligence. Chodzi o zintegrowanie zaawansowanym systemów sztucznej inteligencji z robotyką.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Władze Chin nielegalnie wykorzystały zaawansowaną technologię Mety, właściciela Facebooka, do stworzenia broni. W efekcie sztuczna inteligencja firmy, która nieoczekiwanie zwiększyła potencjał chińskiej armii, teraz zostanie użyta przez Waszyngton.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Rodzima elektronika jest w stanie wejść na rynek chiński, choć Polacy są przyzwyczajeni do odwrotnego kierunku handlu. Cyfrowe narzędzie spółki Vasco Electronics ma pomóc przełamać bariery biznesowe w Azji.
Indyjska firma farmaceutyczna została przyłapana na dostarczaniu amerykańskich chipów do Rosji. Dotąd takim omijaniem sankcji zajmowały się firmy z Chin i Hongkongu. Teraz ich miejsce, coraz częściej zajmuje biznes z Indii.
Naukowcy opracowali materiały wykonane z maleńkich, elastycznych nanowstążek, które można ładować jak baterię, aby przechowywać energię lub zapisywać informacje cyfrowe.
Naukowcy z IIT-Italian Institute of Technology w Mediolanie stworzyli „tranzystor na bazie pasty do zębów” dla służby zdrowia. Zespół twierdzi, że to nanourządzenie może stać się kluczowym elementem „inteligentnych tabletek” przyszłości.
Nasz kraj został właśnie zakwalifikowany do najbardziej atrakcyjnych rynków dla produkcji półprzewodników w Europie. Analitycy Kearneya uznali, że na świecie dla takich inwestycji lepiej wypadają tylko cztery państwa azjatyckie.
Eksplodujące pagery, które zabiły lub raniły tysiące bojowników libańskiego Hezbollahu, zwróciły ponownie uwagę na te zapomniane już urządzenia. A co dzieje się z innymi gadżetami, które biły rekordy popularności dekady temu?
Tamagotchi znów przeżywa swoje wielkie chwile i notuje rosnącą sprzedaż. Japońska zabawka w kształcie jajka, w której mieszka wirtualne zwierzątko, była jednym z największych hitów lat 90.
1,4-miliardowy komunistyczny Goliat łypie łakomie na 23-milionowego Dawida, którego demokracja kole go w oczy. Oddziela ich 130 km morza i osiem dekad historii. Od wydarzeń w Cieśninie Tajwańskiej zależy pokój w regionie. I los światowej gospodarki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas