Aktualizacja: 24.11.2024 22:08 Publikacja: 17.01.2022 16:41
Telegram stał się ulubionym miejscem ekstremistów, jego twórcy odmawiają przekazywania danych władzom
Foto: geogif - shutterstock
W rozmowie z „Die Zeit” minister stwierdziła, że nie może wykluczyć takiej ewentualności, aczkolwiek „zamknięcie byłoby poważną i ewidentną ostatecznością”. Faeser powiedziała, że najpierw wszystkie inne opcje muszą zostać wyczerpane. Dodała też, że Niemcy dyskutują z partnerami w Unii Europejskiej, jak uregulować działalność Telegrama na terenie wszystkich krajów Wspólnoty.
Komunikator ten jest ulubionym narzędziem antyszczepionkowców i skrajnej prawicy, ponieważ twórcy aplikacji odmawiają współpracy z władzami oraz ujawniania wszelkich danych o użytkownikach.
Program powrotu, po ponad 50 latach, Amerykanów na Księżyc notuje opóźnienia. Zapowiada się pasjonujące starcie z Chinami.
Boom na sztuczną inteligencję sprawił, że potężny strumień pieniędzy inwestorów został skierowany właśnie na projekty AI. Eksperci mówią już o bańce spekulacyjnej, a Europejski Bank Centralny ostrzega przed załamaniem rynku.
Największa rakieta świata poleciała z powodzeniem na orbitę w szóstej misji testowej. Osobiście przedsięwzięciu kibicował amerykański prezydent elekt. Starshipy mają zabierać ludzi na Księżyc i Marsa.
To może być prawdziwa rewolucja na rynku internetowych przeglądarek. Regulatorom w USA nie podoba się monopolistyczna pozycja Google'a i koncern może zostać zmuszony do pozbycia się części biznesu.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Firma SpaceX planuje dziś wieczorem wystrzelić po raz szósty statek kosmiczny Starship w misji testowej. W ciągu czterech lat ma się odbyć nawet 400 lotów megarakiety.
W klasyczne SMS-y sieci komórkowych, ale przede wszystkim w komunikatory, może uderzyć zmiana w systemie operacyjnym iPhone’ów. To czas RCS-ów.
Aplikacja do komunikacji, która nie wymaga do rejestracji e-maili ani numerów telefonów użytkowników, uzyskała ponad 1 mln dol. finansowania dzięki pomocy Jack'a Dorsey'a, twórcy potęgi Twittera.
Poważna awaria komunikatora internetowego Telegram w Rosji. To druga taka sytuacja w ciągu ostatnich trzech dni. Telegram prawdopodobnie zaatakowali hakerzy.
Rosyjski Elon Musk, genialny programista, biologiczny ojciec co najmniej setki dzieci - w taki sposób najczęściej opisywany jest Paweł Durow, założyciel platformy Telegram, który został zatrzymany 24 sierpnia przez francuską policję na paryskim lotnisku. Co wiemy o przedsiębiorcy-miliarderze?
Szef i założyciel Telegrama, Paweł Durow, został objęty sądowym nadzorem w ramach dochodzenia w sprawie zorganizowanej przestępczości. Usłyszał 12 zarzutów. Opuścił areszt po wpłaceniu 5 milionów euro kaucji.
Zatrzymanie we Francji założyciela Telegrama Pawła Durowa ujawniło ciekawy sojusz. Czy to przypadek, że rosyjskie narracje na Zachodzie najlepiej szerzą się właśnie na platformach społecznościowych i komunikatorach?
Wiele krajów oskarżało twórcę Telegrama, Pawła Durowa, o łamanie prawa. Ale dopiero francuskie władze odważyły się zatrzymać jednego z potentatów technologicznych.
Aresztowanie we Francji miliardera Pawła Durowa - twórcy jedynego uznawanego przez Kreml komunikatora, wywołało ostre reakcji i nerwowość reżimu Putina. Monopolistyczna pozycja Telegramu w Rosji od dawna wzbudzała podejrzenia Zachodu o współpracę komunikatora z rosyjskimi władzami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas