Aktualizacja: 17.03.2025 13:15 Publikacja: 02.02.2022 18:20
Foto: Michael Nagle
Zainteresowanie inwestorów tą częścią działalność platformy to efekt skandalu z jednym z twórców podcastów platformy – Joe Roganem, znanym koronasceptykiem i przeciwnikiem szczepień. W proteście przeciwko jego szerzonej przez niego dezinformacji kilku wściekłych, znanych artystów, wycofuje swoje utwory ze Spotify.
W ciągu ostatnich czterech lat Spotify wydał ponad miliard dolarów na podcasty, takie jak Joe Rogana, próbując konkurować z serwisami streamingowymi Apple i Amazon - informuje Reuters. Decyzja Neila Younga i Joni Mitchell o wycofaniu swojej muzyki ze Spotify w proteście przeciwko poglądom na temat COVID-19 w podcastach Rogana może być korzystna dla rywali i rozzłościć słuchaczy, jeśli inni pójdą w ich ślady.
Ich epopeję śledził cały świat. Astronauci NASA Butch Wilmore i Suni Williams ruszają na Ziemię po przymusowym długim pobycie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kapsuła Crew Dragon ma wylądować we wtorek wieczorem.
Jest najbogatszym człowiekiem. Mógł pozostać wizjonerem technologii i biznesu, ale było mu mało. Teraz zbiera żniwo swej ideologicznej krucjaty. Rośnie liczba ataków na auta, ładowarki i salony Tesli. Hakerzy zaś uderzyli w X.
Rosjanie mają odpowiedź na zbudowany przez Elona Muska, największy na świecie system łączności niskoorbitalnej. Firma Bureau 1440 rozpoczyna testy w zaskakującym miejscu.
Założyciel SpaceX, Elon Musk, powiedział, że jego rakieta Starship wystartuje na Marsa już pod koniec 2026 roku. Ma zabrać na pokładzie robota Tesli Optimus.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Wizja powrotu amerykańskich i europejskich koncernów technologicznych do Rosji spędza sen z powiek firmom IT z tego kraju. Wysłały one właśnie na Kreml apel z listą działań, które rząd musi podjąć, by ochronić je przed zachodnią konkurencją.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Liderzy 25 państw europejskich debatowali nad zawieszeniem broni na Ukrainie. Wielka Brytania zapowiada możliwość wysłania wojsk do tego kraju. Tymczasem Donald Trump planuje rozmowę z Władimirem Putinem, licząc na zakończenie wojny w ciągu kilku tygodni. Unia Europejska pracuje nad przekazaniem 40 miliardów euro na pomoc militarną dla Kijowa.
Sally Rooney powraca z powieścią „Intermezzo” i znów przyciąga czytelników opowieścią o współczesnych związkach. W najnowszym odcinku „Rzeczy o książkach” zastanawiamy się, co sprawia, że książki 34-letniej Irlandki tak dobrze oddają emocje i zagubienie współczesnych trzydziestolatków.
Stany Zjednoczone ogłaszają wznowienie pomocy wojskowej i wywiadowczej dla Ukrainy, warunkując je 30-dniowym zawieszeniem broni. USA podnoszą także cła na stal i aluminium z Kanady do 50%, co wywołuje niepokój w przemyśle. Tymczasem brazylijski Embraer intensyfikuje swoje działania w Polsce, chcąc uczynić nasz kraj europejskim centrum technologii lotniczych.
O Sławomirze Mentzenie, który odbywa kilka spotkań dziennie w terenie i o tym, jak polityka Donalda Trumpa wpływa na kampanię Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego, rozmawiali autorzy podcastu „Polityczne Michałki”.
„Jesteśmy świadkami przełomu. Donald Trump uśmierca liberalny porządek międzynarodowy” – mówi Bartłomiej Radziejewski z Nowej Konfederacji, który ostrzega przed nową epoką w globalnej polityce. Dla Polski taki świat nie oznacza nic dobrego, więc najwyższa pora się do niego przygotować.
W 2024 roku odnotowano 35-krotny wzrost zachorowań na krztusiec. Ponad trzykrotnie wzrosła liczba stwierdzonych przypadków RSV. Mierzymy się też z wyjątkowo trudnym sezonem grypowym. Z czego wynika większa podatność populacji na choroby zakaźne?
Sztuczna inteligencja wchodzi do szkół. Czy w sytuacji, gdy informacje są w zasięgu telefonu, typowe sprawdziany czy schematyczne prace domowe mają wciąż rację bytu? Raczej nie. Dlatego też szkołę w czasach AI trzeba uformować na nowo.
Ograniczenie 800+ tylko dla pracujących budzi kontrowersje wśród ekonomistów. Polska gospodarka zaskakuje pozytywnymi danymi, a Unia Europejska łagodzi normy dla producentów aut. Tymczasem Donald Trump zapowiada kolejne cła, zaostrzając wojnę handlową z Chinami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas