„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 19 zł kwartalnie!
Aktualizacja: 24.12.2024 04:47 Publikacja: 16.05.2022 21:52
Korzenie Toshiby sięgają 1875 r. Koncern łączy tradycję i nowoczesność. Na zdjęciu: kobieta-robot w tradycyjnym japońskim stroju
Foto: Bloomberg
Przeżywająca problemy finansowa firma, który liczy sobie już 146 lat, szuka kupca. Aby ratować biznes wcześniej sprzedała szereg swoich działów, od komputerowego i medycznego, po półprzewodnikowy i odpowiedzialny za dyski. To nie rozwiązało jednak kłopotów, bo koncernem wstrząsnął skandal związany z oszustwami skarbowymi. Teraz sytuację ratować ma pozyskanie nowego inwestora. Kto przejmie Toshibę? Wydaje się, że faworytem może być CVC Capital Partners. Już w ub. r. fundusz był bliski akwizycji japońskiego potentata na glinianych nogach, ale ostatecznie do transakcji, której wartość szacowano na 20 mld dol., nie doszło.
Kiedy bitcoin bije rekordy, rośnie majątek jego twórcy, plasując go w gronie kilku najbogatszych osób na świecie. Tylko, że wciąż nie wiadomo, kto kryje za pseudonimem Satoshi Nakamoto. Czy nowy rok przyniesie przełom?
U ponad 140 osób pracujących dla Facebooka w charakterze moderatorów, zdiagnozowano ciężki zespół stresu pourazowego i inne choroby. Warunki są ciężkie a wynagrodzenie marne.
Amerykańskie władze rozważają wprowadzenie zakazu routerów firmy TP-Link, które są najlepiej sprzedającym się takim produktem w serwisie Amazon. Sprawdzają, czy miały swój udział w chińskich cyberatakach.
Najbogatszy człowiek na świecie próbuje przekształcić bazę kosmiczną Starbase w Teksasie w miasto i w oficjalną siedzibę jego kosmicznej spółki SpaceX, która buduje tu m.in. gigantyczne rakiety Starship. Wykonał ważny krok.
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług internetu światłowodowego i telewizji. Widać to nie tylko przez pryzmat oferty, ale również infrastruktury. Firma buduje sieć stacjonarną w całej Polsce, w każdym kwartale przyłączając do niej kolejne dziesiątki tysięcy gospodarstw domowych. Od lat rośnie też liczba nadajników operatora. Wszystko dlatego, że zapotrzebowanie na szybki internet i zużycie danych w domu i poza domem rośnie w niespotykanym tempie.
Od czasu zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, wartość majątku najbogatszego człowieka na świecie poszybowała w górę. Dodatkowym bodźcem była nowa wycena udziałów w SpaceX i wzrost kursu akcji Tesli.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Unijne rządy hojnie dotują wodorowe autobusy, co nie uszło uwadze przemysłu. Nowym graczem na rynku ogniw wodorowych stanie się Impact, który zaoferuje ogniwa Itochu oraz Toshiba.
Toshiba poinformowała, że zainwestuje około 125 mld jenów (1,09 mld dolarów) w ponad dwukrotne zwiększenie produkcji półprzewodników konkurując z takimi producentami układów scalonych jak niemiecki Infineon Technologies AG.
Borykający się z trudnościami finansowymi japoński koncern Toshiba Corp. ogłosił w poniedziałek, że spodziewa się drugi rok z rzędu "wysokiej straty netto" - poinformowała agencja Kyodo.
Strata netto Toshiby w bieżącym roku obrachunkowym, zakończonym w marcu, wyniosła 37,8 mld jenów (318 mln dol.) wobec zysku w wysokości 60,2 mld jenów (504 mln dol.) w poprzednim roku.
Dla 16 managerów japońskiego koncernu obniżka wynagrodzeń ma być swoistą karą za skandal, który wstrząsnął Toshibą w zeszłym tygodniu.
W Mitsukoshi, jednym z wielkich, eleganckich tokijskich centrów handlowych, na klientów czeka niespodzianka. Wita ich, udziela informacji i zabawia hostessa-android.
Trend spadkowy na rynku PC wystraszył gigantów. Z tego segmentu zrezygnowały już Sony, IBM i Hitachi. Teraz czas na Samsunga i Toshibę.
Najwięksi producenci telewizorów na świecie, w tym m.in. japońscy giganci, jak Sony, Toshiba i Sharp, w zeszłym roku zmniejszyli sprzedaż ekranów LCD od kilku do kilkunastu procent.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas