Biuro w Warszawie ma być pierwszym takim ośrodkiem firmy stworzonej przez Bena Silbermanna, Paula Sciarrę i Evana Sharpa w Europie Środkowej. Jak podaje Pinterest, nowy oddział pomoże „zwiększyć intensywność pracy globalnych zespołów inżynierów”. Zyskać na tym mają użytkownicy platformy, ale i reklamodawcy.

Pinterest, którego centrala jest w San Francisco, rozpoczął działalność w Polsce w grudniu ub. r., przejmując firmę Vochi. To autorzy aplikacji, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby udostępnić użytkownikom narzędzia do tworzenia i edytowania filmów (Vochi nadal będzie oddzielną aplikacją, ale zespół ją tworzący skupi się teraz również nad narzędziach dla twórców z platformy Pinterest). To właśnie pracownicy Vochi stali się trzonem warszawskiego biura Pinterest. Na tym amerykański serwis, który powstał w 2010 r., jednak nie poprzestaje i chce ściągać kolejnych pracowników. Plan zakłada, że w 2022 r. Pinterest podwoi zatrudnienie inżynierów w Warszawie, których zadaniem będzie rozwój obszarów wideo i rozpoznawania obrazów. Gigant szuka specjalistów od urządzeń mobilnych, rozszerzonej rzeczywistości, czy właśnie technologii „face recognition”.

Z Pinterest każdego miesiąca korzysta ponad 400 mln użytkowników na całym świecie. Aplikacja do wizualnej inspiracji co miesiąc zasilana jest ponad 360 mld pomysłów. Internauci sięgają po ten serwis, aby szukać natchnienia w dziedzinie mody, aran