Aktualizacja: 22.03.2025 17:04 Publikacja: 01.07.2022 11:19
Foto: PAP/EPA
Bloomberg informuje, że za pomoc w schwytaniu Ignatovej wyznaczono nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów. Jest ona jedyna kobieta na liście FBI. W zeszłym miesiącu Europol umieścił ją na swojej liście najbardziej poszukiwanych osób i zaoferował nagrodę w wysokości 5 tys. euro za informacje, które doprowadzą do jej ujęcia.
Ruja Ignatova stworzyła firmę OneCoin w 2014 roku w Bułgarii i kierowała nią, dopóki nie zniknęła w 2017 roku. Prokurator federalny na Manhattanie oskarża ją o oszustwo i pranie brudnych pieniędzy oraz stworzenie piramidy finansowej. Firma wypłaciła prowizje swoim członkom za rekrutowanie kolejnych osób do zakupu pakietów firmy. Sama nie generowała jednak żadnych zysków.
Międzynarodowa organizacja Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN), odpowiedzialna za przyznawanie domen w sieci, podjęła decyzję, która uderzy w ponad 100 tys. rosyjskich stron internetowych.
Sztuczna inteligencja od Marka Zuckerberga wreszcie pojawi się w Europie. Nowa funkcja właśnie startuje. Na mapie, gdzie działać ma asystent Meta AI, jest i nasz kraj. Ale Polacy mogą nie być zadowoleni.
Jest najbogatszym człowiekiem. Mógł pozostać wizjonerem technologii i biznesu, ale było mu mało. Teraz zbiera żniwo swej ideologicznej krucjaty. Rośnie liczba ataków na auta, ładowarki i salony Tesli. Hakerzy zaś uderzyli w X.
Amerykański gigant internetowy kupuje start-up Wiz. Za firmę, specjalizującą się w bezpieczeństwie chmurowym, zapłacił właśnie 32 mld dol. Transakcja ma dać Google'owi rynkową przewagę.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
W USA znajdują się warte co najmniej 8,4 mld dolarów metale ziem rzadkich, które są kluczowe w produkcji od elektroniki przez magnesy po panele fotowoltaiczne - ustalili naukowcy. Zalegają na... składowiskach popiołów węglowych przy elektrowniach.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Młoda kobieta została zatrzymana przez ochronę w Lidlu za rzekomą kradzież croissanta. Pomyliła rogaliki przy płatności w kasie samoobsługowej. – Nie ma tu mowy o przestępstwie, to zwykła pomyłka – komentuje prof. Mikołaj Małecki.
Kraken, jedna z największych na świecie platform kryptowalutowych, nabyła za 1,5 mld dolarów firmę NinjaTrader, wiodącą amerykańską platformę handlu detalicznego kontraktami terminowymi.
Dzięki jednej kradzieży hakerzy Kima zdobyli więcej kryptowalut, niż wynosi roczny budżet wojskowy KRLD. To oni umożliwiają Kim Dzong Unowi rozwijanie programu nuklearnego, wystrzeliwanie rakiet i produkowanie pocisków dla Rosji.
25 lat spędzi za kratami Paweł P., który zamordował pielęgniarkę z Legnicy, ukradł jej kilkaset złotych i wydał na grę na automatach. Sprawę zamknął w środę Sąd Najwyższy.
Skradziona tożsamość mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego została wykorzystana do zawarcia fałszywych umów kupna-sprzedaży, a także ubezpieczenia 27 pojazdów.
Kościelna komisja ds. pedofilii, której założenia przygotowywano dwa lata, nie powstała. Biskupi „kupili” sobie czas. Ale komisja musi powstać, bo jest ostatnią szansą na to, by Kościół odzyskał wiarygodność. Kolejnej nie będzie.
Obrót narkotykami i oszustwa gospodarcze – w tym celują polskie gangi. Przestępcy „z importu” stawiają na pospolite nadużycia – wskazuje raport CBŚP za ubiegły rok.
Rosja wykorzystuje kryptowaluty w handlu ropą naftową z Chinami i Indiami. To efekt blokady międzynarodowych transakcji płatniczych nałożonej na rosyjską bankowość przez Zachód. Chiński koncern Sinopec w ogóle zaprzestał importu rosyjskiej ropy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas