Musk chciał zapłacić nastolatkowi, by stać się „niewidzialnym”

Miliarder, który często przemieszcza się swoim odrzutowcem Gulfstream, nie może zostać anonimowy – dzięki specjalnym aplikacjom każdy jego ruch w powietrzu jest śledzony przez pokaźne grono fanów, miłośników lotnictwa i konkurentów.

Publikacja: 07.11.2022 16:40

Elon Musk

Elon Musk

Foto: Bloomberg

Samolot Elona Muska ma nawet własne konto na Twitterze – ElonJet jest obserwowany przez prawie 500 tys. osób. Kontrowersyjny biznesmen, choć lubi błysk fleszy, w tym wypadku chce pozostać w cieniu. Jak twierdzi, bał się „zestrzelenia przez jakiegoś wariata”. Musk zdecydował się więc zwrócić swoje kroki do nastolatka Jacka Sweeneya. To on zaczął śledzić odrzutowiec miliardera i zdobył tym kontem popularność w sieci. Biznesmen miał pytać chłopaka, jak stać się „niewidzialnym”. Oferował mu nawet 5 tys. dol. za zamknięcie twitterowego profilu. 19-latek nie zgodził się, choć próbował się targować, by uzyskać 50 tys. dol., które pozwoliłyby mu ukończyć studia.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Globalne Interesy
Groźny konkurent Elona Muska? Rosja chce z przytupem wrócić w kosmos
Globalne Interesy
Elon Musk chce przejąć OpenAI. Sam Altman: 100 mld dolarów to za mało
Globalne Interesy
Kolejne kraje blokują chińską aplikację AI DeepSeek. Kto i dlaczego to robi?
Globalne Interesy
Brytyjskie służby chcą dostępu do danych z iPhone'ów. Na celowniku dane z iCloud
Globalne Interesy
20 lat więzienia i 100 mln dol. grzywny. W USA chcą zablokować DeepSeeka i chińską AI