Reklama
Rozwiń
Reklama

Rosja wpisała właściciela Facebooka na listę ekstremistów

Amerykański gigant internetowy Meta znalazł się w rejestrze organizacji ekstremistycznych. Kremlowi nie podobały się antywojenne wpisy i komentarze na portalach społecznościowych Facebook i Instagram. Uznał je za zagrożenie swojej władzy.

Publikacja: 25.11.2022 18:51

Rosja wpisała właściciela Facebooka na listę ekstremistów

Foto: PAP/EPA,MAXIM SHIPENKOV

Reżimowy resort sprawiedliwości zaktualizował listę „stowarzyszeń publicznych i organizacji religijnych, w stosunku do których sąd podjął prawomocną decyzję o likwidacji lub zakazie działalności z powodów przewidzianych w ustawie federalnej nr 114-FZ z dnia 25 lipca 2002 r. „O przeciwdziałaniu działalności ekstremistycznej”. Została tam wpisana Meta.

„Amerykańska ponadnarodowa spółka holdingowa Meta Platforms Inc. zajmująca się sprzedażą produktów – portali społecznościowych Facebook i Instagram”– czytamy w oświadczeniu cytowanym przez agencję Interfax.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Globalne Interesy
To będzie najdroższy iPhone w historii. Apple szykuje rewolucyjną premierę
Materiał Promocyjny
Kiedy obawy rosną, liczy się realne wsparcie
Globalne Interesy
Trump rusza z wielką „Misją Genesis”. To nowy projekt Manhattan
Globalne Interesy
„Mogą zgnieść czaszkę”. Sygnalista ostrzega przed nowym technologicznym wyścigiem
Globalne Interesy
Wkrótce powstaną firmy bez pracowników, AI zastąpi także prezesów. Te prognozy szokują
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Globalne Interesy
Z Epsteinem wymieniał maile o swojej studentce. Larry Summers ochodzi z zarządu OpenAI
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama