Po przejęciu Twittera przez Elona Muska w firmie odbywa się „wielkie sprzątanie” – pisze CNN. Na sprzedaż na aukcji wystawione zostaną m.in. figura niebieskiego ptaka o wysokości około 100 cm i gigantyczna donica w kształcie symbolu „@” z plastikowymi roślinami w komplecie. Wśród mniej interesujących pozycji znalazły się projektory, ekrany iMac a także krzesła i biurka, stoły oraz tablety Google i inny sprzęt elektroniczny. Jest też kilka ekspresów do kawy i stacja do ładowania rowerów elektrycznych, całe wyposażenie kuchni z profesjonalnym sprzętem do przygotowywania posiłków, w tym grill do pieczenia mięsa.

Internetowa aukcja rozpocznie się 17 stycznia i zakończy następnego dnia, poinformowała Heritage Global Partners, firma przeprowadzająca sprzedaż. Ceny wywoławcze dla wszystkich przedmiotów wahają się od 25 do 50 dolarów za sztukę.

Czytaj więcej

Twitter jak blog. Serwis wprowadza długie tweety i płatną subskrypcję

Po zakupie Twittera Elon Musk wprowadził szereg środków ograniczających koszty. Zwolnił około połowy pracowników firmy, w wyniku czego grupa byłych pracowników złożyła pozew zbiorowy, twierdząc, że masowe zwolnienia wiązały się z wieloma naruszeniami praw pracowniczych.

„Twitter odnotował ogromny spadek przychodów z powodu grup aktywistów wywierających presję na reklamodawców, mimo że moderacja treści się nie zmieniła i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby uspokoić aktywistów” – skarżył się Musk w tweecie z 4 listopada.

Prezes Heritage Global Partners Nick Dove, powiedział w wywiadzie dla „Fortune”, że każdy, kto myśli, że ta aukcja jest częścią programu ratowania finansów Twittera, jest „kretynem”.