19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 13.01.2025 08:10 Publikacja: 09.02.2023 09:00
W listopadzie 2017 roku The Walt Disney Company weszła na giełdę (na zdjęciu), niedługo potem odpaliła wielki serwis streamingowy Disney+, teraz zaś przeprowadza głęboką restrukturyzację i zwalnia tysiące pracowników.
Foto: Bloomberg
Dyrektor generalny Disney Bob Iger ogłosił oficjalnie plany radykalnej restrukturyzacji. To obcięcie 3 mld dol. z budżetu na filmy i programy telewizyjne, a resztę oszczędności przewidziano w obszarach niezwiązanych z dostarczaniem treści. - Oszczędności w wysokości około 1 mld dol. są już w toku - powiedział podczas telekonferencji z inwestorami.
W ramach zmiany dyrektor generalny Disneya ogłosił również, że firma zostanie podzielona na trzy dywizje: dział rozrywki, który obejmuje główne biznesy telewizyjne, filmowe i streamingowe, do drugiego trafią sieci sportowe ESPN, a ostatnia część to parki rozrywki, która obejmuje też statki wycieczkowe i produkty konsumenckie.
Firma Blue Origin należąca do założyciela Amazona Jeffa Bezosa podała datę startu nowej, olbrzymiej rakiety New Glenn. Kolejnego dnia w siódmą misję ruszy w kosmos Starship Elona Muska, największa rakieta, jaką kiedykolwiek zbudowano.
Rosja, Chiny, afrykańskie i azjatyckie reżimy, łącznie 25 krajów, mogą stracić dostęp do zaawansowanych amerykańskich chipów, na których bazuje technologia sztucznej inteligencji.
Idąc szlakiem platformy X także koncern Meta zapowiada, że jego serwisy jak Facebook czy Instagram zmniejszą liczbę moderatorów treści. Media w USA zauważają, że to efekt zmiany władz i powrotu Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta.
Ruszają największe targi elektroniki użytkowej CES 2025 w Las Vegas. Giganci technologii i innowatorzy pokażą, jakie rozwiązania, poza AI, mogą podbić świat. W tym gronie są i Polacy.
Pekin planuje ograniczyć eksport technologii wykorzystywanej do wydobywania minerałów kluczowych dla rozwoju elektroniki i przemysłu motoryzacyjnego. To efekt eskalacji wojny technologicznej i handlowej Chin z USA.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
W 2024 r. zlikwidowano 2 tys. punktów stacjonarnych, a kolejne ponad 9 tys. zostało zawieszonych. To efekt zarówno słabej koniunktury, jak i konkurencji internetu. Duże sieci jednak nadal rosną.
Zmiany w składce zdrowotnej, które ostatecznie uchwalono i które weszły w życie od stycznia, są w zasadzie kosmetyczne. Na większą reformę musimy poczekać jeszcze rok.
Od 1 stycznia obniżono w niewielkim stopniu wysokość minimalnej składki zdrowotnej i wyłączono z podstawy jej wymiaru przychody ze sprzedaży środków trwałych. Większa reforma składki ma wejść w życie za rok.
Zaniedbania popełnione w pierwszych tygodniach po zatrudnieniu nowego pracownika mogą skutecznie zmniejszyć jego zaangażowanie i lojalność.
O ile w 2024 r. mniejszy popyt na pracowników ograniczył w wielu branżach rotację kadr, o tyle oczekiwana poprawa koniunktury może teraz skłaniać do szukania nowej pracy.
Przez lukę w przepisach dane liczącego na poufność sygnalisty mogą poznać osoby nieuprawnione. Prawnicy apelują o nowelizację. Resort rodziny zaleca natomiast, by stosować wykładnię uwzględniającą interes publiczny.
• Okulary dla pracownika w PIT, CIT i VAT. Problemy z rozliczeniem • Czy można wrzucić w koszty benefity dla samozatrudnionych? • Co z integracją kas fiskalnych z terminalami płatniczymi? • Czy ryczałt wypłacany za pracę zdalną trzeba oskładkować? • Czy rząd zapomniał o preferencjach w opłacaniu ZUS? • Na PUE/eZUS informacja dla płatników o stanie konta • Cudzoziemcy tylko na etacie? Jest nowa wersja rządowego projektu • Kto się obawia przepisów o maksymalnej temperaturze w miejscu pracy? • Ważne terminy na ten tydzień
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas