„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 22.12.2024 07:17 Publikacja: 20.02.2023 18:17
W rekomendacjach naukowcó gęsto cytowany jest też prezydent Xi Jinping, a dokładniej jego wezwania do zwycięstwa w zakresie rozwoju i badań
Foto: Bloomberg
Czołowi chińscy naukowcy nakreślili plan tego, jak ich kraj mógłby obejść amerykańskie sankcje dotyczące chipów. Opublikowany w chińskich mediach społecznościowych artykuł Luo Junweia i Li Shushen, który pochodzi z biuletynu Chińskiej Akademii Nauk opisuje dość szczegółowo kroki, które powinno podjąć Państwo Środka, by poradzić sobie z technologiczną przewagą USA w zakresie mikroprocesorów.
W swoim planie naukowcy nie wymyślają prochu i racjonalnie sugerują, że Chiny powinny zacząć od gromadzenia patentów dotyczących produkcji następnej generacji półprzewodników i procesorów. Przy czym patenty te powinny dotyczyć pełnego zakresu – od nowatorskich materiałów po nowe technologie wytwarzania. Ich zgromadzenie powinny równocześnie napędzać ambicje i możliwości Chin w zakresie najnowszych technologii i równocześnie dawać siłę do odparcia sankcji wprowadzonych jeszcze za czasów administracji Donalda Trumpa.
U ponad 140 osób pracujących dla Facebooka w charakterze moderatorów, zdiagnozowano ciężki zespół stresu pourazowego i inne choroby. Warunki są ciężkie a wynagrodzenie marne.
Amerykańskie władze rozważają wprowadzenie zakazu routerów firmy TP-Link, które są najlepiej sprzedającym się takim produktem w serwisie Amazon. Sprawdzają, czy miały swój udział w chińskich cyberatakach.
Najbogatszy człowiek na świecie próbuje przekształcić bazę kosmiczną Starbase w Teksasie w miasto i w oficjalną siedzibę jego kosmicznej spółki SpaceX, która buduje tu m.in. gigantyczne rakiety Starship. Wykonał ważny krok.
Od czasu zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, wartość majątku najbogatszego człowieka na świecie poszybowała w górę. Dodatkowym bodźcem była nowa wycena udziałów w SpaceX i wzrost kursu akcji Tesli.
Mobilna aplikacja DailyArt została nagrodzona w konkursie App Store Awards, organizowanym przez firmę Apple. Za nietypowym projektem stoi warszawska historyczka sztuki. Z jej projektu co miesiąc korzysta ponad 800 tys. użytkowników.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Dziennik "Financial Times" poinformował, że członkowie zespołu Donalda Trumpa przekazali europejskim partnerom, iż zamierza on kontynuować pomoc wojskową dla Ukrainy. Może postawić jednak trudne warunki europejskim członkom NATO.
To, co nazywamy Europą, jest jednak wynikiem tyleż zapaści, co eksplozji. Zapaści, bo najazdy barbarzyńców nie zadbały o napotykane centra kulturowe. Nastąpiła jednak eksplozja, bo tysiące zupełnie nowych użytkowników zostało wprowadzonych do obiegu kultury - mówi Paweł Milcarek, filozof, publicysta, redaktor, naczelny kwartalnika „Christianitas”.
Biały Dom w najbliższych dniach ma ogłosić ostateczną zawartość pakietu broni, który ma zostać przekazany Ukrainie. Jego wartość ma wynieść około 1,2 miliarda dolarów – podaje agencja Reutera.
Chiny zezwoliły przedstawicielom Niemiec, Szwecji, Finlandii i Danii na wejście na pokład chińskiego masowca, który jest przedmiotem śledztwa w sprawie zerwania kabli na Morzu Bałtyckim - poinformował duński minister spraw zagranicznych.
Projekt prowizorium budżetowego, wspierany przez prezydenta-elekta Donalda Trumpa, został odrzucony przez Izbę Reprezentantów - przeciw zagłosowała część przedstawicieli prawego skrzydła Partii Republikańskiej.
Nie mogliśmy narzekać na brak istotnych wydarzeń w polskiej i światowej gospodarce w 2024 roku.
W jaki sposób przedstawiciele różnych pokoleń podchodzą do kwestii lojalności wobec miejsca pracy? Jakie są kluczowe przyczyny decyzji o zmianie pracy? Amerykański Newsweek publikuje wyniki najnowszego badania oraz opinie ekspertów.
Ponad 950 uczestników, w tym Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Chicago i polskie biura podróży specjalizujące się w turystyce przyjazdowej, wzięło udział w konferencji zorganizowanej przez amerykańskie stowarzyszenie branży turystycznej USTOA.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas