Wielkie zmiany w serwisie X (d. Twitter). Elon Musk zarządza przez chaos

Znikające zdjęcia, spowolniony dostęp do platform konkurencji, zniesienie blokady kont z nieodpowiednimi treściami i wiele innych zmian powodują, że użytkownicy serwisu X czują się coraz bardziej sfrustrowani.

Publikacja: 22.08.2023 11:42

Wprowadzenie nowej nazwy i logo było tylko przygrywką do kolejnych zmian w serwisie społecznościowym

Wprowadzenie nowej nazwy i logo było tylko przygrywką do kolejnych zmian w serwisie społecznościowym

Foto: Twitter

Najpierw pojawił się problem ze zdjęciami opublikowanymi na Twitterze przed 2014 r. Po prostu przestały się w serwisie (obecnie X) wyświetlać i był to efekt świadomej decyzji Elona Muska, właściciela serwisu. Celowo spowolnił dostęp do serwisów konkurencji takich jak Threads, Facebook i Instagram, a także serwisów informacyjnych, takich jak "New York Times". Miało to miejsce w zeszłym tygodniu, a wspomniane opóźnienie trwało ok. 5 sekund, zanim przekierowanie zostanie aktywowane.

Teraz właściciel naciska na X, aby firma opracowała format artykułów z wiadomościami, w których wyświetlają tylko główny obraz i źródłowy adres URL. Firma już testuje usuwanie nagłówków z artykułów udostępnionych w serwisie. Ruch ten został ujawniony przez "Fortune", zanim Elon Musk, potwierdził to bezpośrednio. Posty będą zawierały tylko główny obraz i adres URL, chyba że osoba lub wydawca publikujący link doda własny tekst, zgodnie z materiałami użytkownika.

Czytaj więcej

Najbogatszy człowiek świata twierdzi, że szczepionki na Covid-19 szkodzą

Obraz nadal służyłby jako link do artykułu, ale brakuje tam informacji, że aby zobaczyć materiał, trzeba kliknąć w zdjęcie i że w ogóle został wysłany. „To coś, czego chce Elon”, cytuje źródło "Fortune", choć reklamodawcom się to rozwiązanie nie podoba.

Zdaniem Muska zmiana „znacznie poprawi estetykę” serwisu. Według innych wyjaśnień chodzi o zmniejszenie rozmiarów poszczególnych postów, aby oś czasu użytkowników wyświetlała więcej treści na ekranie, a Musk najwyraźniej „wierzy, że zmiana pomoże ograniczyć clickbait”.

Dodatkowo X usunie funkcję ochronną, która pozwala użytkownikom blokować inne konta. Pozwalała im blokować określone konta i uniemożliwiać im kontaktowanie się z nimi, przeglądanie postów lub obserwowanie.

„Blokada zostanie usunięta jako funkcja z wyjątkiem wiadomości prywatnych” – podał Musk w poście na platformie, odnosząc się do przecieków. X zachowa funkcję wyciszenia, która chroni użytkownika przed zobaczeniem określonych kont, ale w przeciwieństwie do blokowania, nie ostrzega drugiego konta o wprowadzonej blokadzie.

Globalne Interesy
Chiny nagle zablokowały dostawy podzespołów do Rosji. Zagrożona produkcja rakiet
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Globalne Interesy
Wkrótce może zabraknąć prądu. Zaskakujący powód
Globalne Interesy
Potężny cios w firmę Kaspersky w USA. Założyciel to barwna postać
Globalne Interesy
Amerykański gigant tak opuścił Rosję, że dalej w niej jest
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Globalne Interesy
Firma Elona Muska łamie embargo? Terminale Starlink można kupić w Rosji