Revolut uruchomił płatności Blikiem. Polska platforma wychodzi w świat

Potwierdziły się informacje „Rzeczpospolitej”, która już kilka miesięcy temu pisała o testach i współpracy obu firm. Ta otwiera drzwi do ekspansji polskiego standardu płatności.

Publikacja: 18.11.2024 12:15

Użytkownicy Revoluta mogą Blikiem regulować rachunki w polskim e-commerce, ale także w coraz większe

Użytkownicy Revoluta mogą Blikiem regulować rachunki w polskim e-commerce, ale także w coraz większej liczbie zagranicznych platform zakupowych, w terminalach płatniczych w sklepach stacjonarnych, a także wypłacać gotówkę z ponad 20 tys. bankomatów w całym kraju

Foto: Bloomberg

Brytyjska platforma Revolut dodała właśnie opcję dokonywania płatności Blikiem. Ta znana nad Wisłą metoda płacenia ma z jednej strony wzmocnić pozycję samego Revoluta, który ma ambicję stać się jednym z wiodących banków w naszym kraju, zaś z drugiej sojusz obu firm otworzy Blikowi szerzej drzwi do międzynarodowej ekspansji.

Ilu klientów ma Revolut w Polsce?

Revolut, który ma ponad 4 mln polskich klientów, dzięki nowej funkcjonalności pozwoli użytkownikom szybko i bezpiecznie płacić w internecie, ale również w sklepach stacjonarnych, a także wypłacać pieniądze z bankomatów. Platforma, mająca na świecie przeszło 45 mln klientów, do tej pory korzystała z takich metod płatności jak Apple Pay czy Google Pay. Użytkownicy mogli sięgać także po jednorazowe karty wirtualne Revolut. – Chcemy aby nasza globalna oferta zawierała w sobie również cenione i powszechnie używane lokalne rozwiązania, takie jak Blik – argumentuje Michał Szczotka, manager ds. alternatywnych metod płatności w Revolut.

Czytaj więcej

BLIK i Revolut łączą siły. Polska firma może ruszyć z zagraniczną ekspansją

Jak skorzystać z Blika na Revolucie? Jak wyjaśnia Szczotka, aby skorzystać z 6-cyfrowego kodu Blik należy zaktualizować i otworzyć aplikację Revolut, wybrać polską walutę, skierować się do sekcji Blik i wygenerować kod. W Polsce wśród klientów bankowych aplikacji mobilnych na koniec II kwartału br. z Blika aktywnie korzystało ok. 17 mln użytkowników (dostęp do tej metody płatności mają już klienci wszystkich banków nad Wisłą). Co ważne, fani Revoluta mogą Blikiem regulować rachunki w polskim e-commerce, ale także w coraz większej liczbie zagranicznych platform zakupowych, w terminalach płatniczych w sklepach stacjonarnych, a także wypłacać gotówkę z ponad 20 tys. bankomatów w całym kraju.

Gdzie działa Revolut i co oferuje klientom?

Revolut poza Blikiem otwiera również lokalne metody płatności w innych krajach – np. w Holandii to Tikkie, a Bizum w Hiszpanii. David Tirado, wiceprezes Revoluta, przyznaje, że Blik to jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji na platformie. – Klienci o nią prosili – potwierdza. I zaznacza, że Polska to trzeci największy rynek dla brytyjskiej firmy w Europie, biorąc pod uwagę liczbę klientów.

Większość klientów Revolut w Polsce powinna mieć dostęp do nowej funkcji w poniedziałek do końca dnia, choć firma zaznacza, że pełne uruchomienie tej funkcjonalności może zająć jeszcze 2-3 tygodnie.

„Rzeczpospolita” jako pierwsza, jeszcze na początku września, pisała o szykowanej współpracy Revoluta i Blika. Testy ruszyły w październiku. Ta pierwsza firma, założona w 2015 r. w Londynie jako platforma do wymiany walut, dziś realizuje ponad 500 mln transakcji miesięcznie. „Króluje” ona głównie w Wielkiej Brytanii, Rumunii oraz właśnie w Polsce. Blik, uruchomiony przez Polski Standard Płatności (PSP), to z kolei projekt kilku instytucji: Alior Banku, Banku Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO oraz Mastercard. Aplikacja rozwijała się dotąd w naszym kraju, ale wchodzi także na rynki rumuński i słowacki. Na tym drugim dwa lata temu przejęła Viamo (platforma płatności mobilnych) i jest udostępniana klientom Tatra Banka. PSP nie ukrywa, że interesują go Włochy, Hiszpania, Francja i Niemcy, gdzie widzi „znaczny potencjał w kanale e-commerce”.

Brytyjska platforma Revolut dodała właśnie opcję dokonywania płatności Blikiem. Ta znana nad Wisłą metoda płacenia ma z jednej strony wzmocnić pozycję samego Revoluta, który ma ambicję stać się jednym z wiodących banków w naszym kraju, zaś z drugiej sojusz obu firm otworzy Blikowi szerzej drzwi do międzynarodowej ekspansji.

Ilu klientów ma Revolut w Polsce?

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Globalne Interesy
Polska pomijana przez giganta AI. Ten bot tworzy wideo na podstawie poleceń tekstem
Globalne Interesy
Amerykański koncern oskarżony o uciszanie pracowników i szpiegowanie ich urządzeń
Globalne Interesy
Amerykańskie chipy „nie są już bezpieczne”. Zaostrza się konflikt Chin z USA
Globalne Interesy
To może być rewolucja w Apple. Takiego iPhone'a jeszcze nie było
Materiał Promocyjny
Jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką?
Globalne Interesy
Rewolucja w ChatGPT. Nie wszyscy użytkownicy będą zadowoleni