Sprawdziliśmy w Google Trends jakie tematy i hasła najmocniej zyskiwały na popularności w polskim internecie. Oczywiście, „tradycyjnie” szukaliśmy informacji o pogodzie, czy linków do popularnych serwisów, jak Olx, czy YouTube. Ale kilka haseł w ostatnim czasie szczególnie mocno „trendowało”. Jak się okazuje dominował sport. W marcu Polacy żyli piłką nożną.
Tego najbardziej szukali Polacy
Wśród najczęściej wyszukiwanych tematów znalazły się dwa europejskie kraje: Malta i Litwa. Co sprawiło, że nagle wzrosło zainteresowanie tymi państwami? Odpowiedź jest prosta – mecze reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni zmierzyli się z Maltą 22 marca w meczu towarzyskim, a kilka dni później, 26 marca, rozegrali kolejne spotkanie przeciwko Litwie. Oba mecze były ważne w kontekście przygotowań do nadchodzących rozgrywek, co wyraźnie przełożyło się na wzrost liczby wyszukiwań w Google. Kibice poszukiwali informacji o składach, wynikach oraz relacjach na żywo. W przypadku tego drugiego kraju znaczenie miało jeszcze inne zdarzenie. Litwa przyciągnęła też uwagę Polaków, bo w marcu media obiegła informacja o zaginięciu amerykańskich żołnierzy na terytorium tego kraju. Sprawa ta budziła wiele pytań i spekulacji, a użytkownicy internetu starali się znaleźć więcej szczegółowych informacji.
Czytaj więcej
Nie Robert Lewandowski ani nawet Messi czy Ronaldo, lecz algierska bokserka okazała się najczęści...
Obecność wojsk NATO w krajach bałtyckich to temat, który często powraca w przestrzeni medialnej. Tym razem jednak wzrost zainteresowania Litwą wynikał z konkretnego incydentu, który podsycał zainteresowanie geopolityką i sytuacją bezpieczeństwa w regionie.
Śmierć Barbary Skrzypek zaintrygowała Polaków
Drugim najczęściej wyszukiwanym hasłem była „Barbara Skrzypek”. Ta wieloletnia urzędniczka i jedna z najbliższych współpracowniczek prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, zmarła trzy dni po wizycie w prokuraturze, gdzie zeznawała w sprawie spółki Srebrna i tzw. afery „dwóch wież”. Kobieta oceniana przez wielu jako jedna z „najbardziej tajemniczych postaci w polskiej polityce”, nie schodziła przez wiele dni z pierwszych stron gazet, stąd w sieci również wrzało.