– Tytuł to owoc naszej współpracy ze studiem Fontes. Gra oferuje dynamiczną rozgrywkę w trybie solo oraz 4-osobowy, asynchroniczny tryb online – mówi Wojciech Mazur, odpowiedzialny za ten projekt.

Jak zaznacza, „Gravity Rider” oferuje ponad 100 zróżnicowanych tras opartych na dopracowanej fizyce, na których można rywalizować za pomocą 10 pojazdów. – Tytuł spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem graczy, którzy chętnie i na długo angażują się w grę – komentuje Mazur.

To nie jedyna gra Vivid Games w tym roku. Bydgoskie studio miesiąc wcześniej na rynek wypuściło (na platformę iOS) „Mayhem Combat”. Tytuł ten od dwóch tygodni dostępny jest również na platformie Android. Jak tłumaczą w spółce, dzięki premierowym kampaniom promocyjnym został pobrany już przez 0,7 mln użytkowników. W najbliższym czasie w grze pojawi się wiele nowości, m.in.: nowy tryb rozgrywki „Survival Tower”, a także nowa grywalna postać znana z gry „Real Boxing”.

Trzeci tytuł od Vivid Games, który debiutował w br. to „Space Pioneer”. Do tej pory trafił on do 1,5 mln graczy. – 2 sierpnia ukaże się pierwsza duża aktualizacja zawierająca klasyfikację rankingową, tygodniowe turnieje, system rang, nowy tryb time-attack oraz kolejną duża porcję broni i wyposażenia – informuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Giełdowa spółka specjalizuje się w grach mobilnych. W branży jest od ponad dekady. Jej wiodący produkt to „Real Boxing”, seria bokserskich gier.