Konsola nowej generacji, następczyni Xbox One i główny rywal PlayStation 5, zadebiutuje na rynku 10 listopada – zapowiedział koncern Billa Gatesa. Zamówienia na platformę Microsoftu fani będą mogli składać już od przyszłego tygodnia. Wraz z flagowym sprzętem, który ma być dostępny za 2249 zł, zaoferowana zostanie nieco odchudzona wersja konsoli – Xbox Series S (w cenie 1349 zł). Pozbawiona będzie napędu DVD i wyposażona w słabszy układ graficzny.

CZYTAJ TAKŻE: Do nowej konsoli dodadzą lupę. Gdzie są granice miniaturyzacji?

Firma podaje, że we współpracy z Electronic Arts wprowadzi też najlepsze tytuły tego wydawcy gier do Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Game Pass na PC. Użytkownicy tych usług otrzymają bez dodatkowych kosztów dostęp do usługi EA Play już jesienią, a więc skorzystają z tej oferty na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S oraz na urządzeniach z Windows 10.

Z kolei w środę o g. 22 w trakcie specjalnej prezentacji PlayStation 5 Showcase obok nowych gier spodziewane są informacje na temat nowego sprzętu Sony, w tym data premiery i cena. Konsola PlayStation 5 ma być oferowana w dwóch wersjach.