To aktor znany m.in. z roli Supermana („Liga Sprawiedliwości”). Cavill na swoich kanałach w mediach społecznościowych podzielił się już wideo, w którym pojawia się w charakteryzacji kultowej postaci.

Pierwsze ujęcia serialu kręcone są na Węgrzech. Ujawniono już pełną obsadę filmu. Są w niej: Eamon Farren („A.B.C.”, „Twin Peaks”) jako Cahir, Joey Batey („Templariusze, Cormoran Strike”) jako Jaskier, a także Lars Mikkelsen („House of Cards”, „Sherlock”) jako Stregobor, Royce Pierreson („Wanderlust”, „Judy”) jako Istredd oraz Wilson Radjou-Pujalte („Jamillah & Aladdin”, „Dickensian”) jako Dara i Anna Shaffer („Harry Potter”) jako Triss. Wśród aktorów z pierwszego szeregu jest także Polak – Maciej Musiał, znany choćby z innego serialu Netflixa – „1983”, który w tym miesiącu ma swoją premierę. Musiał zagra Sir Lazlo. Wcześniej ogłoszono już, że w obsadzie znajdą się  Freya Allan („Wojna światów”, „Kraina bezprawia”) jako Ciri, Anya Chalotra („Wanderlust”) jako Yennefer,  Adam Levy („Przekręt”) jako Myszowór i Millie Brady („Teen Spirit”) jako Renfri.

CZYTAJ TAKŻE: Geralt z Rivii obchodzi urodziny

Serial „Wiedźmin” to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie – zapowiada Netflix. I wskazuje, że Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.