Adam Małysz negocjuje z producentem gier

Road Studio podpisało list intencyjny ze znanym polskim skoczkiem narciarskim. Będzie doradzał spółce jako konsultant podczas produkcji gier i symulatorów.

Publikacja: 17.02.2021 12:12

Adam Małysz negocjuje z producentem gier

Foto: Reporter / Andrzej Iwańczuk

Road Studio to producent i wydawca gier związanych z tematyką drogi i podróży.

– Adam Małysz przez lata bił kolejne rekordy w skokach narciarskich oraz odnosił w tej dyscyplinie spektakularne sukcesy. Oprócz tego jest wielkim fanem motoryzacji oraz doświadczonym kierowcą rajdowym. Fakt, że zainteresował się Road Studio oraz wsparciem nas w produkcji gier poświęconych tematyce off-road jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem. Jesteśmy w trakcie negocjacji warunków współpracy – komentuje Maciej Nowak, prezes Road Studio.

CZYTAJ TAKŻE: Te gry mają królować w 2021 roku. Polacy w czołówce

Małysz jest czterokrotnym medalistą olimpijskim oraz czterokrotnym mistrzem świata w skokach narciarskich. Czterokrotnie wygrywał  klasyfikację generalną Pucharu Świata w skokach. Po zakończeniu kariery narciarskiej skupił się na uczestnictwie w rajdach terenowych. W 2012 r. zdobył tytuł międzynarodowego rajdowego mistrza Polski i Czech. Rok później odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w rajdach terenowych, a w 2014 r.  stanął na podium zawodów Pucharu Świata w rajdach cross-country. W latach 2012-2016 pięciokrotnie uczestniczył w Rajdzie Dakar (najwyżej sklasyfikowany był na 13. miejscu).

Docelowo, po zawarciu stosownej umowy, Małysz będzie doradzał spółce jako konsultant przy produkcji gier z serii „Road Simulator” –  trzeciej serii gier obok „Truck Simulator” oraz „Motorcycle Simulator”.

Nawiązanie współpracy z Małyszem zbiegło się w czasie z sukcesem oferty publicznej Road Studio. we wtorek zakończyło ono IPO, z którego pozyskało 2 mln zł. Zamierza zadebiutować na rynku alternatywnym GPW w najbliższych miesiącach.

Gry & e-Sport
Palestyńczyk mści się za rodzinę. Gry wideo szybko reagują na wydarzenia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Gry & e-Sport
„Niezwyciężony” według Lema z dobrymi ocenami. Gorzej z zainteresowaniem graczy
Gry & e-Sport
Dziś premiera „Niezwyciężonego”. To gra oparta na powieści Stanisława Lema
Gry & e-Sport
Idris Elba o swojej roli w „Cyberpunku". „Gwiazdy w grach wideo to znak czasu”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Gry & e-Sport
Dziś debiut „Widma wolności”. „Cyberpunk” odżył i znów napędza CD projekt