Producent gier, w którym większościowym udziałowcem jest PlayWay, pozyskał od inwestorów 2,25 mln zł, które przeznaczy na finalizację prac nad grą „Succubus”, będącą tzw. spin offem poprzednich gier („Agony” i „Agony Unrated”). Studio informuje, że aktualnie gra jest ukończona w 70 proc. Wersja beta powinna być dostępna w grudniu 2020 r.

– Strategia naszego studia zakłada budowę portfolio gier pierwszoosobowych, przy ścisłej współpracy z grupą PlayWay. Aktualnie koncentrujemy się na gatunku horror survival budowanych wewnętrznie przez zespół programistów. Przykładem tego jest gra Succubus, na dokończenie której pozyskaliśmy niezbędne finansowanie, dzięki wsparciu Grupy INC. Premierę gry planujemy w II/III kw. 2021 r. Gra do tej pory zgromadziła wishlistę na poziomie 90 tys. graczy. Z kolei w najbliższym czasie ukaże się prolog gry, który w mojej ocenie istotnie wpłynie na potencjał marketingowy naszej produkcji – mówi, cytowany w komunikacie Tomasz Dutkiewicz, prezes MadMind Studio.

CZYTAJ TAKŻE: Zagraniczni eksperci oczarowani: Polska gra może być hitem wiele lat

Paweł Śliwiński, prezes INC podkreśla, że sektor gier to obecnie branża najbardziej popularna wśród inwestorów. – Oferta MadMind Studio spotkała się z dużym zainteresowaniem inwestorów, dlatego bez problemu udało nam się pozyskać odpowiednią kwotę – twierdzi.

Grupa INC zakończyła też kampanię crowdinvestingową spółki Olymp, która zajmuje się produkcją i dystrybucją sprzętu treningowego. MadMind Studio oraz Olymp planują debiut na rynku New Connect na przełomie 2020/2021 r.