Chodzi o „CD-Action” oraz „PC Format”. Fantasyexpo kupiło od Wydawnictwa Bauer prawa do tych marek – tym samym ostatecznie wyjaśniła się przyszłość istniejących od ponad 20 lat kultowych magazynów.

Ostatnie wydania przygotowane przez Wydawnictwo Bauer ukażą się 28 lipca („CD-Action”) i 3 sierpnia („PC Format”). Kolejne mają być dziełem nowego zespołu. Właściciele Fantasyexpo powołali bowiem spółkę celową Gaming Tech Esports Media, na czele której w sierpniu stanie Lidia Ukleja, przez wiele lat związana z obydwoma czasopismami. Nowym redaktorem naczelnym zostanie Dawid Bojarski, który po kilku miesiącach nieobecności powraca na zajmowane wcześniej stanowisko. Będzie on odpowiedzialny m.in. unowocześnienie treści w serwisach internetowych. Oprócz tytułów prasowych rodzima agencja gamingowa, jedna z wiodących w Europie, przejmie bowiem też portale „CD Action” i „PC Format” oraz związane z nimi oficjalne kanały w social mediach.

CZYTAJ TAKŻE: Gry mobilne idą jak burza. Pomaga pandemia

Fantasyexpo chce rozwijać oba tytuły. Firma w tym celu uruchomiła zbiórkę w sieci. Zbigniew Bański, wydawca z Wydawnictwo Bauer, podkreśla, że obie marki trafią do naturalnego dla nich środowiska gier komputerowych i nowych technologii. – Ufam, że „CD-Action” i „PC Format” zyskają nowy impet, na który czekają czytelnicy – zaznacza.

Fantasyexpo powstało w 2013 r., a już w 2014 r. przecięły się jego biznesowe drogi z „CD-Action” – agencja była odpowiedzialna za organizację 18. urodzin magazynu we wrocławskiej Hali Stulecia.