Reklama

Gorąca jesień gier. Na jakie premiery możemy liczyć?

Co najmniej kilkanaście ciekawych tytułów trafi na rynek w najbliższych tygodniach. Wśród nich kilka symulatorów.

Publikacja: 07.10.2019 20:15

Gorąca jesień gier. Na jakie premiery możemy liczyć?

Foto: mat. pras.

Wartość polskiego rynku gier przekroczy w tym roku 2,2 mld zł. Studia mocno rozpychają się na świecie – większość swoich produkcji sprzedają za granicą. Końcówka roku zapowiada się bardzo ciekawie. Już 11 października na rynek trafi konsolowy „Frostpunk” od 11 bit studios. Z kolei na 23 października zaplanowano debiut „Crossroads Inn”.

CZYTAJ TAKŻE: Czy sztuczna pszczoła wygra z zombie

– Projekt jest dla nas ważny, po pierwsze dlatego, że jest to gra w popularnym wśród graczy pecetowych segmencie symulatorów, ale również ze względu na fakt, że to nasza pierwsza własna produkcja – mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater. Nowa gra to symulator tawerny. Wkrótce na rynek trafią kolejne gry z tego gatunku. Wśród nich „Drift19”, symulator kierowcy autorstwa ECC Games. W wersji na komputery PC pojawi się na rynku 7 listopada.

– Już od momentu publikacji pierwszych materiałów z gry cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Pierwszy zwiastun wyświetlono kilka milionów razy – podkreśla Piotr Wątrucki, prezes ECC Games. Tydzień później, 14 listopada, odbędzie się premiera symulatora pszczoły autorstwa Varsav Game Studios. Tego samego dnia zaplanowano debiut pierwszej gry studia Moonlit Games „The Deadliest Catch: The Game” na Steamie w formie wczesnego dostępu.

CZYTAJ TAKŻE: Tego jeszcze nie było. Powstanie hybryda gry i sieci społecznościowej

Reklama
Reklama

– To dla nas najciekawsza premiera nadchodzących tygodni: realistyczny symulator poławiacza krabów, oparty na serialu Discovery Channel, który w Polsce emitowany jest jako „Najniebezpieczniejszy zawód świata” – mówi Mateusz Zawadzki, zarządzający firmą Ultimate Games, która jest wydawcą gry.

Z kolei 22 listopada będzie ważnym dniem dla fanów „Snipera” autorstwa CI Games. Tego dnia zadebiutuje czwarta część serii.

CZYTAJ TAKŻE: Wcielisz się w księdza lub złodzieja. Symulatory znad Wisły podbijają serca graczy

– CI Games samodzielnie będzie dystrybuowało grę na amerykańskim rynku. W pozostałych krajach będzie współpracować z renomowanymi dystrybutorami – mówi Marek Tymiński, szef CI Games.

W poniedziałek na rynek trafiła też informacja o nowej grze przygotowywanej przez Cherrypick Games. Studio rozpoczęło prace nad własną wersją „Solitaire”. Trafi ona na rynek w II kwartale 2020 r. – To jedna z najbardziej znanych gier karcianych na świecie – podkreśla Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

Gry & e-Sport
Rewolucja w grach: AI tworzy postacie, które myślą jak ludzie
Gry & e-Sport
Już jest hitem w USA. CD Projekt pokazał zwiastun „Wiedźmina 4” z niezwykłą grafiką
Gry & e-Sport
Kiedy pojawi się czwarty Wiedźmin? CD Projekt odsłania kolejne karty
Gry & e-Sport
A jednak wojna… Kontrowersyjna gra o rosyjskiej inwazji na Polskę
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Gry & e-Sport
Cios dla graczy. Popularny menadżer piłkarski nie zostanie wydany
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama