Notowania CD Projektu rosną w piątek po południu o ponad 3 proc. Za jeden walor trzeba zapłacić ok. 370 zł, co przekłada się na imponującą kapitalizację rzędu ponad 35 mld zł. CD Projekt od kilku tygodni jest liderem pod względem kapitalizacji krajowych firm na warszawskiej giełdzie.

Przeskakiwał systematycznie poszczególne firmy, a kiedy przeskoczył PKO BP nie miał już konkurencji. W ostatnim czasie wyceny banków na warszawskiej giełdzie są pod presją, co dodatkowo zwiększyło przestrzeń pomiędzy CD Projektem a PKO BP. Co więcej, obecnie PKO BP utraciło nawet pozycję wicelidera w tym zestawieniu -o włos przegonił go PKN Orlen. Obecnie wycena paliwowego koncernu sięga 26,3 mld zł, a PKO BP jest warte 26,2 mld zł.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt wyprzedził PKO BP. Jest już największą spółką na giełdzie

Notowania CD Projektu poruszają się w długoterminowym trendzie wzrostowym. W poprzednich latach motorem napędowym biznesu spółki była seria gier „Wiedźmin”, która okazała się globalnym hitem i sprzedała się w ponad 40 mln egzemplarzy. Jednak obserwowane od dłuższego czasu wzrosty są już dyskontowaniem potencjalnych sukcesów kolejnej gry, która ma być   – zdaniem spółki – większym hitem niż seria o Geralcie z Rivii. Chodzi o grę „Cyberpunk 2077”, której premierę zaplanowano na 17 września. Spółka deklaruje, że termin ten jest aktualny.

Warto odnotować, że CD Projekt jest już wyceniany tylko nieznacznie niżej niż europejski gigant – Ubisoft. Obecnie kapitalizacja francuskiej grupy wynosi nieco ponad 8 mld euro, czyli około 36 mld zł.