Około godz. 10 za akcję CD Projektu trzeba zapłacić 199 zł, co oznacza niemal 7-proc. zwyżkę w stosunku do wczorajszego zamknięcia (maksymalnie wzrost sięgał nawet 204,7 zł). Uwagę zwracają bardzo wysokie obroty akcjami spółki. Za nami dopiero godzina sesji, a właściciela zmieniły już walory o wartości przekraczającej 120 mln zł. To daje CD Projektowi pozycję zdecydowanego lidera pod względem wartości obrotów podczas dzisiejszej sesji. Dla porównania: drugi jest KGHM z niespełna 35 mln zł. Aktualnie CD Projekt odpowiada za aż 46 proc. obrotów w całym WIG.

CZYTAJ TAKŻE: CD Projekt bije teraz rekordy grą… planszową

Spółka nie podawała raportów bieżących, które mogłyby uzasadniać tę zwyżkę. Pojawiają się natomiast spekulacje o możliwym, rychłym powrocie „Cyberpunka 2077” do PS Store. Za takim scenariuszem przemawiać może opublikowana wczoraj wieczorem informacja z Twittera PS Store o możliwości dodania „CP2077” do wishlisty. „We can expect the game to return to the PSN store in the coming days !” – czytamy we wpisie.

Przy obecnym poziomie kursu kapitalizacja CD Projektu wynosi około 20 mld zł. Jest o ponad połowę niższa od rekordowej, notowanej na początku grudnia 2020 r. Wycena spółki zaczęła spadać po premierze „Cyberpunka”, która odbyła się 10 grudnia 2020 r. Powodem były przede wszystkim błędy w wersjach konsolowych.

CD Projekt od kilku miesięcy jest najmocniej „shortowaną” spółką z GPW. Z rejestru krótkiej sprzedaży publikowanego przez KNF wynika, że obecnie ponad 0,5-proc. pozycję netto na akcjach CD Projektu ma pięć funduszy.