Neymar Jr. w swoich mediach społecznościowych ujawnił, że transmisje na platformie Marka Zuckerberga będzie prowadził co najmniej kilka razy w tygodniu, a raz na 30 dni ma uczestniczyć w tzw. crossowaniu z innymi twórcami. Facebook (Meta) mocno stawia na strumieniowanie gier. Serwis giganta chce stać się jeszcze bardziej interaktywny, stąd uruchamia również usługę wspólnej gry tzw. streamerów i internetowych influencerów z fanami. Taka rozrywka ma jeszcze bardziej angażować i łączyć z marką Meta.

Czytaj więcej

Nike kupił producenta… wirtualnych butów. W sam raz dla awatara

Na początek Facebook Gaming taką formułę rozgrywki udostępni w ramach tytułu „Pac-Man”. Czy zagra w nią również Neymar? Nie wiadomo. Raczej wątpliwe, by streamował on również cyfrowe rozgrywki piłkarskie „Fifa”. 29-letni zawodnik dotąd zasłynął, jako gracz w popularne „strzelanki”, jak np. „Call of Duty”, „Counter-Strike”, czy „Fortnite”.

Neymar ma blisko 90 mln obserwujących na Facebooku. Rywalizacja o fanów w tej branży jest olbrzymia. Z Twitchem związany jest np. Mesut Ozil, piłkarz Arsenalu, podobnie jak Kevin de Bruyne z Manchesteru City. Z Twitcha korzysta też Zlatan Ibrahimowić i Kun Aguero.