Wirtualna rzeczywistość walczy z błędnikiem. Kolejne problemy AR i VR

W miarę dojrzewania technologii, pojawiania się nowych przepisów oraz zmiany zachowań konsumentów przyjdzie czas na metawersum. Kiedy pojawi się w dużej skali?

Terapia w goglach VR. Polski start-up walczy ze stresem, lękiem i bezsennością

VR TierOne, spółka z okolic Wrocławia, łączy nowe technologie z osiągnięciami nowoczesnej medycyny. Start-up chce rozwijać ćwiczenia relaksacyjne, wykorzystując wirtualną rzeczywistość.

Wirtualny makijaż podbija wideorozmowy. Filtry upiększające wpływają na psychikę

Microsoft wprowadza do popularnej aplikacji Teams nowy zestaw filtrów, podobnych do efektów zmieniających wygląd widocznych na platformach społecznościowych.

Duże pieniądze jadą za rowerem VR. Światowy gracz inwestuje w warszawski start-up

Jeden z największych na świecie producentów sprzętu fitness inwestuje w polską spółkę z branży wirtualnej rzeczywistości. Ta pomoże łączyć ćwiczenia fizyczne z interaktywną rozrywką.

Metawersum: chwilowa moda czy przyszłość? Koncerny zajmują pozycje

Styliści L’Oréal tworzący fryzury dla awatarów, inżynier F1 zdalnie zaglądający pod maskę bolidu czy szkolenia 3D – wirtualny świat wydaje się coraz bliższy.

Działki w wirtualnym świecie kosztują krocie. Biznes przyszłości czy szaleństwo?

Mimo obaw związanych z metawersum znane firmy i nazwiska kupują tam „ziemię”, by zdobyć przyczółki do ekspansji. Wydano na ten cel prawie 2 mld dol. w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mark Zuckerberg krytykowany za metaverse. Meta utopiła miliardy?

Właściciel Facebooka i Instagrama wydał do tej pory 15 mld dol. na swój projekt, a zdaniem udziałowców koncern stracił już zaufanie rynku stawiając na zbyt ryzykowny projekt.

To Polak stworzył Roblox i metawersum. Wirtualny świat trzeba naprawić

Mający polskie korzenie „Budowniczy” chciał dać ludziom cyfrową rozrywkę. Ale ojciec metawersum stworzył rzeczywistość, która wymyka się spod kontroli.

Powstaje uniwersum „Pana Kleksa”. Będą tokeny NFT i świat VR

Ruszają zdjęcia do nowej wersji „Akademii Pana Kleksa”. Kultowy film w nowej odsłonie na premierę poczeka półtora roku. Wcześniej ruszy jednak budowa całego uniwersum związanego z tytułem.

Covid przesunął do pracy zdalnej, a metaverse uczyni ją wirtualną

Przyszłość może należeć do pracy w cyfrowym, równoległym świecie. Najnowsze badania Accenture wskazują, że miejsca wideokonferencji zajęłoby metawersum.

Dubaj stolicą wirtualnej rzeczywistości. Pierwszy taki… szpital

Książe Hamdan bin Mohammed ogłosił strategię dla metawersum, cyfrowego świata opartego o technologię Web 3.0 i wirtualnej rzeczywistości. Dubaj, wiodący na świecie w wielu innowacjach, wrzuca właśnie kolejny bieg.

Rewolucja w ludzkim oku. "Niewidzialny asystent"

Ruszyły pierwsze testy gadżetu, który może odmienić nie tylko świat elektroniki użytkowej, ale i nasz sposób życia. Chodzi o inteligentne szkła kontaktowe wyposażone w rozszerzoną rzeczywistość.

Ukraińcy i Polacy z pomysłem na wirtualny dotyk. Nowy wymiar kontaktów i handlu

Firma SoftServe tworzy rozwiązanie, które umożliwi m.in. doświadczanie uścisku dłoni na odległość. Do prac zaprzęgła technologie sztucznej inteligencji, uczenie maszynowe oraz algorytmy cyfrowego przetwarzania sygnałów.

ABBA-tary przywracają wspomnienia

70-letni członkowie kultowego zespołu wrócili na scenę. Po 40 latach ponownie występują z serią koncertów. Tym razem jednak nie osobiście, bo oczom widowni pokazują się cyfrowe awatary szwedzkiej grupy. Koncerty cieszą się wielkim powodzeniem.

Usta i zęby wchodzą do wirtualnego świata. Niezwykłe doznania

Prace nad doznaniami użytkowników technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) stają się coraz bardziej zaawansowane. Wkrótce wejście w świat metaverse może być równie realne jak prawdziwe życie.

Metawersum będzie magnesem dla trolli. Twórca Apple iPod ostrzega

Twórca jednego z najpopularniejszych i najstarszych urządzeń Apple ostrzega przed powstającym metawersum, czyli wirtualnym światem, nad którym pracuje spółka Meta, właściciel Facebooka.

Miliard ludzi w metawersum

Liczymy, że w ciągu dekady w realiach metawersum funkcjonować może nawet do 1 mld ludzi. Mówimy więc o zjawisku globalnym – przekonuje Robert Bednarski, dyrektor Meta Platforms w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Te nieruchomości są tylko wirtualne. Osiągają zawrotne ceny

W świecie metawersum już swoje pozycje okupują nowi „magnaci ziemscy”. Cyfrowe nieruchomości sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a wartość niektórych transakcji może przyprawić o zawrót głowy.