Gaming i metawersum napędem dla rynku VR. Czas na nowe zmysły

Wysyp gogli do obcowania z rzeczywistością wirtualną bądź rozszerzoną, a także pojawienie się rękawic haptycznych zwiastuje tłuste lata tej technologii.

Elon Musk krytycznie o metawersum i Web 3.0. „Może jestem za stary”

Twórca SpaceX i Tesli chłodno ocenia perspektywy dwóch najgorętszych obecnie trendów – wirtualnego świata, określanego jako metawersum oraz nowej formuły internetu. Według niego „nie są to przekonujące” projekty.

Nike kupił producenta… wirtualnych butów. W sam raz dla awatara

To jedna z największych i najbardziej zaskakujących w ostatnim świecie transakcji w świecie metawersum. Wirtualna rzeczywistość, o której głośno zrobiło się dzięki koncernowi Meta (Facebook), przyciąga nie tylko firmy technologiczne.

Facebook skopiował konkurencyjne urządzenie? Startup oskarża

Metaverse, czyli równoległa rzeczywistość wirtualna, którą chce rozwijać Facebook (funkcjonujący zresztą już pod nazwą Meta), stał się atrakcyjnym polem dla wdrażania wielu innowacji. HaptX, startup z branży VR, uderza tu w firmę Marka Zuckerberga.

Hologram, który można dotknąć. Tak będą wyglądać spotkania przyszłości

Naukowcy z Uniwersytetu w Glasgow opracowują rozwiązanie, które wykracza poza wszelkie formy transmisji, jakie dotąd znaliśmy – chodzi o hologram, ale zupełnie wyjątkowy. Badacze stworzyli piłkę do koszykówki, którą dało się toczyć.