Duże pieniądze jadą za rowerem VR. Światowy gracz inwestuje w warszawski start-up

Jeden z największych na świecie producentów sprzętu fitness inwestuje w polską spółkę z branży wirtualnej rzeczywistości. Ta pomoże łączyć ćwiczenia fizyczne z interaktywną rozrywką.

Metawersum: chwilowa moda czy przyszłość? Koncerny zajmują pozycje

Styliści L’Oréal tworzący fryzury dla awatarów, inżynier F1 zdalnie zaglądający pod maskę bolidu czy szkolenia 3D – wirtualny świat wydaje się coraz bliższy.

Działki w wirtualnym świecie kosztują krocie. Biznes przyszłości czy szaleństwo?

Mimo obaw związanych z metawersum znane firmy i nazwiska kupują tam „ziemię”, by zdobyć przyczółki do ekspansji. Wydano na ten cel prawie 2 mld dol. w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mark Zuckerberg krytykowany za metaverse. Meta utopiła miliardy?

Właściciel Facebooka i Instagrama wydał do tej pory 15 mld dol. na swój projekt, a zdaniem udziałowców koncern stracił już zaufanie rynku stawiając na zbyt ryzykowny projekt.

To Polak stworzył Roblox i metawersum. Wirtualny świat trzeba naprawić

Mający polskie korzenie „Budowniczy” chciał dać ludziom cyfrową rozrywkę. Ale ojciec metawersum stworzył rzeczywistość, która wymyka się spod kontroli.

Powstaje uniwersum „Pana Kleksa”. Będą tokeny NFT i świat VR

Ruszają zdjęcia do nowej wersji „Akademii Pana Kleksa”. Kultowy film w nowej odsłonie na premierę poczeka półtora roku. Wcześniej ruszy jednak budowa całego uniwersum związanego z tytułem.

Covid przesunął do pracy zdalnej, a metaverse uczyni ją wirtualną

Przyszłość może należeć do pracy w cyfrowym, równoległym świecie. Najnowsze badania Accenture wskazują, że miejsca wideokonferencji zajęłoby metawersum.

Dubaj stolicą wirtualnej rzeczywistości. Pierwszy taki… szpital

Książe Hamdan bin Mohammed ogłosił strategię dla metawersum, cyfrowego świata opartego o technologię Web 3.0 i wirtualnej rzeczywistości. Dubaj, wiodący na świecie w wielu innowacjach, wrzuca właśnie kolejny bieg.

Rewolucja w ludzkim oku. "Niewidzialny asystent"

Ruszyły pierwsze testy gadżetu, który może odmienić nie tylko świat elektroniki użytkowej, ale i nasz sposób życia. Chodzi o inteligentne szkła kontaktowe wyposażone w rozszerzoną rzeczywistość.

Ukraińcy i Polacy z pomysłem na wirtualny dotyk. Nowy wymiar kontaktów i handlu

Firma SoftServe tworzy rozwiązanie, które umożliwi m.in. doświadczanie uścisku dłoni na odległość. Do prac zaprzęgła technologie sztucznej inteligencji, uczenie maszynowe oraz algorytmy cyfrowego przetwarzania sygnałów.

ABBA-tary przywracają wspomnienia

70-letni członkowie kultowego zespołu wrócili na scenę. Po 40 latach ponownie występują z serią koncertów. Tym razem jednak nie osobiście, bo oczom widowni pokazują się cyfrowe awatary szwedzkiej grupy. Koncerty cieszą się wielkim powodzeniem.

Usta i zęby wchodzą do wirtualnego świata. Niezwykłe doznania

Prace nad doznaniami użytkowników technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) stają się coraz bardziej zaawansowane. Wkrótce wejście w świat metaverse może być równie realne jak prawdziwe życie.

Metawersum będzie magnesem dla trolli. Twórca Apple iPod ostrzega

Twórca jednego z najpopularniejszych i najstarszych urządzeń Apple ostrzega przed powstającym metawersum, czyli wirtualnym światem, nad którym pracuje spółka Meta, właściciel Facebooka.

Miliard ludzi w metawersum

Liczymy, że w ciągu dekady w realiach metawersum funkcjonować może nawet do 1 mld ludzi. Mówimy więc o zjawisku globalnym – przekonuje Robert Bednarski, dyrektor Meta Platforms w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Te nieruchomości są tylko wirtualne. Osiągają zawrotne ceny

W świecie metawersum już swoje pozycje okupują nowi „magnaci ziemscy”. Cyfrowe nieruchomości sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a wartość niektórych transakcji może przyprawić o zawrót głowy.

Polski pierścień otworzy drzwi do świata VR

Krakowski start-up – specjalizujący się w technologii dotykowej – planuje komercjalizację swojego flagowego produktu. Hapling, pierścień haptyczny umożliwiający symulację wrażeń dotykowych, może zrewolucjonizować rynek gier virtual reality (VR).

Wirtualny świat bez gogli VR? Czas na „holoportację”

Portl, startup z Los Angeles, pracuje nad nowatorskim urządzeniem do tzw. holoportacji. Chodzi o ekran do internetowej komunikacji, które umożliwi przesyłanie obrazu w trójwymiarze.

Ubierz swojego awatara. To gigantyczny rynek przyszłości

Wydatki na tzw. skórki, awatary oraz wirtualną odzież w grach (in-game fashion) szybko rosną, a – jak wskazują analitycy – dzięki boomowi na metaverse będą powoli zrównywać się z tymi w realnym świecie.