„Wiedźmin” opóźniony. CD Projekt tanieje na giełdzie

Studio przekłada premierę trzeciej części wiedźmińskiej sagi na konsole nowej generacji. Dziś po sesji na rynek trafi raport roczny.

Publikacja: 14.04.2022 10:30

„Wiedźmin” opóźniony. CD Projekt tanieje na giełdzie

Foto: mat. pras.

Notowania CD Projektu rozpoczęły czwartkową sesję od spadków. Około godz. 10 za akcję studia trzeba zapłacić 164 zł po spadku o ponad 3 proc.

W środę wieczorem pojawił się komunikat o przesunięciu, planowanej na drugi kwartał 2022 roku, premiery gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” na konsole najnowszej generacji. Nowej daty nie podano. Decyzja została podjęta w oparciu o rekomendację osób zarządzających produkcją tego tytułu.

„Spółka jest w trakcie oceny zakresu pozostałych do wykonania prac i zdecydowała o przesunięciu premiery uprzednio planowanej na drugi kwartał bieżącego roku" – czytamy w raporcie. Zarząd podkreśla, że prace nad produkcją będą kontynuowane w oparciu o wewnętrzny zespół polskiego studia.

Czytaj więcej

CD Projekt potwierdza: będzie kolejny „Wiedźmin”

Krzysztof Tkocz, analityk z DM BDM zwraca uwagę,  że za pracę nad next-genową wersją „Wiedźmina” odpowiedzialne było studio Saber Interactive z Petersburga  - to samo które tworzyło port na Nintendo Switch. Zdaniem eksperta CD Projekt chce zrezygnować z jakichkolwiek powiązań z Rosją i rosyjskimi podmiotami - dlatego  podjął takie kroki. Decyzja ta prawdopodobnie będzie się wiązała ze sporym opóźnieniem premiery. DM BDM przypomina, że według portalu Redanian Intelligence trzeci sezon serialu „Wiedźmin” na Netflixie będzie miał premierę w II kwartale przyszłego roku. Rodzi się pytanie czy polskie studio będzie potrzebowało dodatkowego roku na dokończenie prac nad produkcją i premiera zbiegnie się z najdogodniejszym okienkiem wydawniczym.

Dziś po sesji CD Projekt opublikuje raport za 2021 r. Odbędzie się również telekonferencja z zarządem, podczas której zapewne padną pytania o nowy harmonogram produkcji.

Gry & e-Sport
Można handlować niewolnikami i torturować. Ta gra wywołała burzę
Gry & e-Sport
ChatGPT w grze wideo zaskoczył. Postaci zaczęły żyć własnym życiem
Gry & e-Sport
Niszczenie czołgów z drona. Powstaje gra o inwazji Rosji na Ukrainę
Gry & e-Sport
11 bit studios testuje grę „Frostpunk 2”. Firma mówi o planach
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Gry & e-Sport
„GTA 6” nie dla wszystkich. Gra ma być technicznie rewolucyjna
Gry & e-Sport
Gra z uniwersum Harry`ego Pottera, Hogwarts Legacy, może być hitem roku