Aktualizacja: 11.05.2025 11:21 Publikacja: 30.06.2022 13:45
Foto: AdobeStock
Przygodowa gra akcji przeniesie graczy do odbudowującego się po wojnie miasta, pełnego jazzu, swingu, romansu i zbrodni – zapowiadają twórcy. I przekonują, że będzie to tytuł nie tylko dla fanów cyfrowej rozrywki, ale także miłośników Warszawy. Studio zaprasza ich, fanów powieści oraz graczy do współtworzenia multiwersum „Złego” (organizowane są konkursy na komiks i grę planszową inspirowane powieścią).
RedDeer.Games pozyskało 20-letnią licencję na adaptację prozy Tyrmanda. Przez wielu „Zły” uważany jest za najpopularniejszy kryminał czasów PRL. „W ruinach i placach budowy Warszawy lat 50., nieznajomy o białych oczach na własną rękę wymierza sprawiedliwość chuliganom, złodziejom i zorganizowanej przestępczości. Tam gdzie nie sięga władza Milicji Obywatelskiej, obywatele mogą liczyć na Złego. Półświatek jednak nie śpi i szykuje intrygę, która może doprowadzić do poważnych problemów” – opisuje powieść RedDeer.Games. I zapowiada, że gra będzie przesiąknięta mrocznym i niepokojącym klimatem. - Zły jest często nazywany polskim batmanem. Tyrmand zadedykował swoją książkę miastu Warszawie i my również zamierzamy pokazać miasto, które wznosi się z ruin. Dla międzynarodowego odbiorcy będzie nazywało się Bad City. Oddamy niepowtarzalny klimat półświatka, ulic, bram i budynków stolicy – wskazuje Michał Maciej Lisiecki, prezes RedDeer.Games.
Brytyjski deweloper Sports Interactive, twórca serii Football Manager poinformował o odwołaniu premiery najnowsz...
Chciałem, aby fotele Diablo Chairs stały się symbolem stylu, odważnego designu i niezawodności. Bez wątpienia by...
Zeszły rok był pełen rozczarowań. Ten zapowiada się ciekawiej. Gracze czekają na premierę „The Alters” i wieści...
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatnicz...
Przychody ze sprzedaży "Frostpunka 2" od 11 bit studios przekroczyły już nakłady poniesione na produkcję i marke...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas